Home Verslas Nigeriečiai alkani, sako APC vadovas Tinubu

Nigeriečiai alkani, sako APC vadovas Tinubu

14
0


Visų pažangiųjų kongreso (APC) vadovas Olatunbosunas Oyintiloye kreipėsi į prezidentą Bolą Tinubu, prašydamas skubiai spręsti brangių maisto produktų problemą šalyje.

Oyintiloye sekmadienį Osogbo pokalbyje su žurnalistais sakė, kad nigeriečiai yra alkani ir gyvena žemiau skurdo ribos.

APC vadovas sakė, kad daugybė Nigerijos gyventojų buvo nusivylę, galvodami, iš kur bus kitas maistas dėl didelių ekonominių sunkumų.

Oyintiloye taip pat paragino prezidentą neignoruoti Jungtinių Tautų prognozės, kad 82 milijonai nigeriečių, ty apie 64 procentus šalies gyventojų, iki 2030 metų gali badauti.

Jis sakė, kad Nacionalinio statistikos biuro (NBS) duomenys atskleidė, kad maisto produktų infliacijos lygis šalyje gegužę pasiekė rekordinį 40,66 procento lygį, viršijantį praėjusį mėnesį 40,53.

Oyintiloye, buvęs nebeegzistuojančios APC Prezidento kampanijos tarybos (PCC) narys, sakė, kad įprasti namų ūkio maisto produktai tampa nepasiekiami paprastam žmogui dėl kainų kilimo.

APC vadovas pažymėjo, kad nepaisant to, kad nigeriečiai sunkiai dirba skirtingomis dehumanizuojančiomis darbo sąlygomis, dėl infliacijos to, ką jie uždirbo, vis tiek nepakako išlaikyti save ir savo šeimas.

Pasak jo, nepaisant gamtos ir žmogiškųjų išteklių gausos, kuria šalis yra palaiminta, viena po kitos einančios vyriausybės nesugebėjo produktyviai paskatinti ekonomikos.

Jis sakė, kad korupcija ir pernelyg didelė priklausomybė nuo vyriausybių lygių pasidalijimo pajamomis iš žalios naftos sistemos trukdo joms valdyti produktyvią ir savarankišką ekonomiką masių labui.

Oyintiloye, buvęs įstatymų leidėjas, kuris pažymėjo, kad neabejotina, jog prezidentas darė viską, kas įmanoma, kad išgelbėtų situaciją pasitelkdama įvairias intervencijos programas, teigė, kad tokių intervencijų poveikis toli gražu nepagerino situacijos.

Jis sakė, kad pagrindinių namų ūkių, kai kurių maisto produktų, tokių kaip ryžiai, pupelės, garri, spagečiai ir kitų, kainos yra labai didelės ir tapo nebeįperkamos masėms.

Oyintiloye pažymėjo, kad labai gaila, kad visomis prezidento pastangomis maisto ir kitų būtiniausių prekių kainos toliau augo.

„Norėsiu paraginti prezidentą skubos tvarka paskelbti nepaprastąją padėtį dėl bado, bado ir skurdo šalyje.

„Badas kelia grėsmę nacionalinei taikai, todėl prezidentas turi veikti labai greitai“, – sakė jis.

Oyintiloye taip pat teigė, kad vyriausybei reikia įdiegti kainų kontrolės mechanizmą, kad būtų galima patikrinti griežtą prekybininkų veiklą rinkoje.

Jis sakė, kad daugelis prekybininkų nepagrįstai naudojasi ekonomika, kad išnaudotų pirkėjus, ir pridūrė, kad reikia skubiai patikrinti jų perteklių.

Tačiau Oyintiloye paragino prezidentą apsvarstyti galimybę atnaujinti Benino Respublikos sieną maisto importui, kad būtų išspręsta maisto krizės šalyje problema.

Jis sakė, kad reikia spręsti nesaugumo problemą, neleidžiančią ūkininkams eiti į savo ūkius, tuo pat metu jiems turi būti skiriamos subsidijuojamos ūkių sąnaudos ir žemės ūkiui turi būti sudarytos geros paskatos pritraukti jaunesnius.

Oyintiloye paragino nigeriečius toliau remti prezidentą ir pridūrė, kad vykdant įvairias vykdomas ekonominės intervencijos programas šalis vėl pakils.