Home Pasaulis Dezinformacija apie Samoa susitarimą yra išdavystė – Okupė perspėja nigeriečius

Dezinformacija apie Samoa susitarimą yra išdavystė – Okupė perspėja nigeriečius

10
0


Buvęs buvusio prezidento Goodlucko Jonathano vyresnysis specialusis padėjėjas viešiesiems reikalams Doyinas Okupe perspėjo nigeriečius, kad dezinformacijos apie Samoa susitarimą, kurį pasirašė federalinė vyriausybė, skleidimas yra išdavystė.

Daktaras Doyinas Okupe tai pasakė šeštadienį, reaguodamas į piliečių ir opozicinių politinių partijų kritiką dėl Samoa paskolos sutarties.

150 milijardų dolerių paskola, kurią pasirašė biudžeto ir planavimo ministras Atiku Bagudu, sukėlė kritiką.

Afrikos advokatų asociacijos (AfBA) Žmogaus ir konstitucinių teisių komiteto pirmininkė Sonnie Ekwowusi pareiškime teigė, kad Samoa susitarimas įpareigoja pasirašiusias šalis leisti LGBT bendruomenėms pareikšti savo pasirinkimą.

Samoa susitarimas, pavadintas Ramiojo vandenyno salos Samoa vardu, kur jis buvo pasirašytas 2023 m. lapkričio 15 d., yra iškrypimų šventė. Tam tikri susitarimo straipsniai, ypač 2.5 ir 29.5 straipsniai, įteisina LGBT, transseksualumą, abortus, paauglių seksualinę prievartą ir iškrypimą Afrikos šalyse. Nigerijai pasirašius susitarimą, kyla grėsmė Nigerijos ir Afrikos suverenitetui. Tai dar labiau žemina mūsų demokratiją“, – sakė Ekwowusi.

Nepaisant pareiškimus federalinės vyriausybės teigimu, jokia susitarimo dalis neįpareigojo Nigerijos prieštarauti įstatymams dėl tos pačios lyties asmenų santykių, daugelis nigeriečių ir toliau abejojo ​​vyriausybe.

Tačiau Okupe teigė, kad dezinformacija, skleidžiama apie paskolos sutartį, iš dalies kilo dėl komunikacijos atotrūkio tarp federalinės vyriausybės, prezidento Bola Tinubu ir nigeriečių.

Buvęs buvusio prezidento Oluseguno Obasanjo specialusis patarėjas žiniasklaidos klausimais apkaltino opozicines partijas skleidžiant klaidinančią informaciją prieš prezidentą Tinubu, siekiant suteršti jo įvaizdį.

Sąmoninga dezinformacija apie Samoa susitarimą, kurią pasirašė FG, yra akivaizdžiai išdavikiška. Akivaizdu, kad šiuo konkrečiu veiksmu buvo siekiama pakenkti ir diskredituoti FG, siekiant sukelti rimtą nepasitenkinimą kai kuriose šalies dalyse.

„Ir kadangi tai liečia įgimtus ir esminius mūsų visuomenės jausmus, jis gali sukelti didelį gaisrą ir pilietinius neramumus šalyje. Ją turėtų rimtai pasmerkti visi geranoriški nigeriečiai, įskaitant net opozicijos lyderius, kurie tikisi, kad kada nors jie taip pat bus valdžioje.” jis pasakė.

Doyin Okupe sakė, kad opozicijos lyderių stumiama politika dėl Samoa susitarimo buvo per toli. Jis patarė opozicinėms partijoms neteikti tolesnės dezinformacijos apie susitarimą.

„Tai ne tik pikta propaganda ir nepatriotiškumas, tai per toli nunešta politika!! Bola Tinubu šiandien yra prezidentas, rytoj bus kažkas kitas. Nesvarbu, ar prieštaraujate šiai administracijai ar politinėms ambicijoms ar nusiteikimui, neverta deginti šios tautos“, jis pridėjo.