Home Pasaulis Kaip padaryti geresnes nuotraukas ir vaizdo įrašus išmaniuoju telefonu

Kaip padaryti geresnes nuotraukas ir vaizdo įrašus išmaniuoju telefonu

13
0


Straipsnio turinys

Nors rimti „užmuštukai“ gali žiūrėti į tuos, kurie fotografuoja savo išmaniuoju telefonu, šią vasarą tai gali būti vienintelis įrenginys, kurį visada turėsite su savimi.

2 reklama

Straipsnio turinys

Laimei, šiandieniniai telefonai turi daug geresnes kameras nei prieš keletą metų, be to, jie puikiai tinka redaguoti vietoje, pridėti smagių filtrų ir lengvai dalytis socialiniuose tinkluose.

Daugelis jų taip pat yra atsparūs vandeniui, jei atostogaudami atsinešite juos į baseiną, ežerą ar vandenyną.

Siekdami užtikrinti, kad galėtumėte kuo geriau fiksuoti laiką su draugais ir šeima, toliau pateikiami aštuoni paprasti „fonografijos“ patarimai ir gudrybės, nesvarbu, ar naudojate „iPhone“, ar „Android“.

Iš arčiau ir asmeniškai: Prisijunkite prie objekto išmaniuoju telefonu, o ne suimdami ir išplėsdami ekraną pirštais, kad skaitmeniniu būdu priartintumėte, nes žmonės gali atrodyti labiau pikseliai. Nebent taip pat bandote užfiksuoti peizažą, pavyzdžiui, šeima, stovinti priešais kalną BC, užpildykite visą kadrą savo objektais. Išbandykite savo telefono portreto režimą, nes jis sumaniai sulieja foną už objekto ir sukuria profesionaliai atrodantį „bokeh“ efektą.

Straipsnio turinys

Reklama 3

Straipsnio turinys

Eikite į kairę (arba į dešinę): Nepamirštamoms nuotraukoms reikia puikios kompozicijos. Užuot visada statę objektus kadro centre – ką daro dauguma fotografų mėgėjų – perkelkite juos į kairę arba dešinę, kad nuotraukos iš karto taptų galingesnės ir gražesnės. Galite išgirsti, kad profesionalūs fotografai remiasi „trečdalių taisykle“, kuri reiškia scenos skaidymą į įvairias linijas.

Įvertinkite debesuotas dienas: Būdami lauke pabandykite nenaudoti blykstės, jei galite, nes natūrali šviesa yra daug geresnė. Debesuotos dienos puikiai tinka, nes jos išsklaido saulę. Jei saulėta, pasirūpinkite, kad nugara būtų nukreipta į saulę, o ne į objektus, nes kitaip jie atrodys kaip siluetai. (Tas pats pasakytina ir apie fotografavimą patalpoje prie lango, todėl objektai gali atrodyti per tamsūs.) Kartais fotografuoju patalpose su blykste ir be jos, kad pamatyčiau, kas man labiausiai patinka. Po to peržiūrėkite, ką ėmėtės, ir, jei reikia, pakartokite.

4 reklama

Straipsnio turinys

Pasukite telefoną į šoną: Nebent bandote užfiksuoti aukštą konstrukciją, pvz., CN bokštą Toronte, arba fotografuojate vertikaliame socialinės žiniasklaidos formate, pvz., „Instagram“ ar „TikTok“, visada naudokite „kraštovaizdžio“ orientaciją, kai fotografuojate ir filmuojate, kad gautumėte daugiau. ypač su grupiniais kadrais. Laikydami telefoną horizontaliai, nuotraukos taip pat atrodys geriau žiūrint plačiaekranį kompiuterį ar televizorių (be vertikalių juodų juostų abiejose pusėse).

REKOMENDUOJAMAS VIDEO

Įkeliama...

Atsiprašome, tačiau šio vaizdo įrašo įkelti nepavyko.

Nepamirškite apie garso įrašą: Nenuvertinkite garsaus ir aiškaus garso svarbos filmuodami. Išgirsti, ką vaikai sako, kai šią vasarą esate parke ar paplūdimyje, yra taip pat svarbu, kaip ir vaizdas. Kaip aprašyta aukščiau, priartėkite prie objekto, kad užfiksuotumėte gerą garsą, arba apsvarstykite galimybę investuoti į išorinį mikrofoną (laidinį arba belaidį).

Reklama 5

Straipsnio turinys

Laikykite telefoną stabiliai: Ar kada nors laikykite fotoaparatą ištiestos rankos atstumu, kad nufotografuotumėte? Stenkitės to vengti, nes jūsų rankos gali šiek tiek drebėti. Norėdami gauti gerą, ryškią nuotrauką ar vaizdo įrašą, laikykite fotoaparatą abiem rankomis ir traukite rankas į krūtinę arba skrandį, kad užfiksuotumėte stabilų kadrą (kaip „žmogaus trikojis“).

Taip pat galite pasiimti nebrangų trikojį, asmenukių lazdą arba padėti telefoną ant stalo ir nustatyti laikmatį.

Kampas yra viskas: Fotografuodami ar filmuodami stenkitės suderinti objekto aukštį, pavyzdžiui, atsiklaupkite ant žemės, kad nufotografuotumėte pirmuosius kūdikio žingsnius arba vaizdo įrašą, kuriame mažyliai vejasi vienas kitą. Geresnius kadrus padarysite stovėdami akių lygyje, o ne pakreipę telefoną aukštyn ar žemyn, o tai gali atrodyti nepatogiai vėliau peržiūrint vaizdus.

Atviri šūviai saugo: Mano mėgstamiausias patarimas? Ne visada fotografuokite žmones, pozuojančius prieš fotoaparatą, nes jų išraiška gali atrodyti priverstinė ir nuspėjama. Kai kurios geriausios subjektų nuotraukos yra tada, kai jie nesuvokia, kad yra fotografuojami, tačiau prieš įkeldami į socialinę žiniasklaidą būtinai gaukite jų leidimą.

Reklama 6

Straipsnio turinys

Taikykite!

Žaiskite naudodami savo išmaniojo telefono fotoaparato parinktis, pvz., kurkite laiko intervalą besileidžiančios saulės vaizdo įrašą prieš miesto panoramą arba filmuokite sulėtintą vaizdo įrašą, kuriame vaikai purškia vandenį iš žarnos.

Be to, yra daug nemokamų programų, padedančių lengvai redaguoti nuotraukas ir vaizdo įrašus bei dalytis jais su draugais ir šeima. Pavyzdžiui, „Instagram“ ir „Snapchat“ taip pat gali pridėti smagių filtrų, pavyzdžiui, rusvą sepijos atspalvį arba retro 70-ųjų išvaizdą.

Kai kuriuose telefonuose dabar yra integruoti dirbtinio intelekto įrankiai, todėl lengva perkelti ar pašalinti nepageidaujamus objektus, pvz., Bilis sugadina šeimos nuotrauką, padovanodamas močiutei už jos esančias „kiškio ausis“.

Eksperimentuokite, bet visada išsaugokite originalų vaizdą ir neperrašykite jo redaguotomis nuotraukomis ar vaizdo įrašais.

Straipsnio turinys