Home Pasaulis Geopolitinė įtampa sukuria netvirtą dirvą darbuotojams

Geopolitinė įtampa sukuria netvirtą dirvą darbuotojams

7
0


Straipsnio turinys

Praėjusį savaitgalį „Toronto Pride“ paradas buvo atšauktas praėjus vos kelioms valandoms po renginio, kai propalestinietiški protestuotojai užblokavo paradą.

2 reklama

Straipsnio turinys

Jei gyvenate Toronto mieste, jums nesvetimi šie vykstantys protestai, įskaitant Toronto universiteto stovyklą, kurią Ontarijo teismas nurodė panaikinti mažiau nei prieš savaitę.

Daugelis kanadiečių užima viešas pozicijas geopolitiniais klausimais, įskaitant situaciją Gazoje, JAV prezidento rinkimus ir vadovavimą mūsų šalyje. Požiūriai dažnai yra prieštaringi ir beveik niekada nėra universalūs.

Jau praėjo laikai, kai darbdaviai žino keletą savo darbuotojų asmeninės informacijos. Nedaugelis gali teigti, kad jie nežino savo darbuotojų politinių pažiūrų. O kai politinės pažiūros ar elgesys internete tampa prieštaringi, darbdaviai jaučiasi priversti veikti arba bent jau reikalauti, kad darbuotojai laikytųsi įmonės elgesio kodekso.

Straipsnio turinys

Reklama 3

Straipsnio turinys

Aš šiek tiek daug rašiau apie tai, kaip socialinė žiniasklaida panaikina ribą tarp asmeninių požiūrių ir užimtumo, įskaitant praėjusius metus, kai Elonas Muskas prisijungė prie „Twitter“ valdybos. Muskas tviteryje paskelbė savo nuotrauką, kuri, atrodo, buvo daryta per Joe Rogan podcast’ą, kai jiedu liūdnai rūkė marihuaną epizodo metu. Antraštė skelbė: „Kitas „Twitter“ valdybos posėdis bus apšviestas. Jis taip pat paskelbė: „Žodžio laisvė yra labai svarbi veikiančiai demokratijai“.

Po Musko paskyrimo į valdybą mažiausiai vienas „Twitter“ darbuotojas bendrovės kanale „Slack“ pakomentavo: „Jei darbuotojas tviteryje paskelbtų kai kuriuos Elono tviteryje praneštus dalykus“, greičiausiai tai būtų HR tyrimo objektas.

Darbuotojas toliau klausė: „Ar valdybos nariai laikosi vienodų standartų?

4 reklama

Straipsnio turinys

Tas incidentas yra puikus pavyzdys, kaip valdžia yra susijusi su literatūriniu išsivadavimu. Įtakingi žmonės darbe rečiau sulaukia sankcijų kalbant prieštaringus dalykus.

Įkeliama...

Atsiprašome, tačiau šio vaizdo įrašo įkelti nepavyko.

Praėjusiais metais taip pat rašiau apie Jordano Petersono susidūrimą su savo reguliuotoju dėl komentarų internete. Jo reguliuotojas, Ontarijo psichologų kolegija (CPO), jam skyrė sankcijas po to, kai gavo įvairių skundų dėl viešų komentarų socialinėje žiniasklaidoje ir interviu internete.

CPO įsakė Petersonui užbaigti taisomąją programą, įskaitant mokymus socialinėje žiniasklaidoje. Petersonas atsisakė laikytis ir teigė, kad CPO pažeidžia jo saviraiškos laisvę. Jis paprašė, kad Aukščiausiasis Teisingumo Teismas peržiūrėtų sprendimą.

Reklama 5

Straipsnio turinys

Petersono atvejis yra pavojingas precedentas, kas gali nutikti reguliuojamiems profesionalams, kurie naudojasi socialine žiniasklaida asmeniniu ar prieštaringu būdu.

Ir nors prasminga, kad darbdaviai primygtinai reikalautų, kad darbuotojai išlaikytų profesionalumą internete, galbūt tai dabar yra per sunki našta.

Socialinė žiniasklaida nebelaikoma neprivaloma. Jos esminė. Čia daugelis iš mūsų gyvena savo gyvenimą. Tai nebėra miesto aikštė – tai mūsų kiemas, kuriame einame į mokyklą, gydomės ir kasdien bendraujame su šeima ir draugais.

Tai taip pat yra pagrindinė politinio diskurso vieta.

Darbdaviai ir reguliuotojai turėtų būti ypač atsargūs ir nubausti darbuotojus už asmeninių pažiūrų palaikymą internete. Mano supratimu, socialinei žiniasklaidai vis labiau susipynus su mūsų asmeniniu gyvenimu, sankcijų skyrimas darbuotojams už elgesį internete tiesiog nepablogės.

Turite problemų darbo vietoje? Gal galiu padėti! Rašykite man el sunira@worklylaw.com ir jūsų klausimas gali būti pateiktas būsimame stulpelyje.

Šio straipsnio turinys yra tik bendra informacija ir nėra teisinė konsultacija.

Straipsnio turinys