Home Pasaulis GUNTERIS: Kanadą įpareigoja Trudeau ekonomika

GUNTERIS: Kanadą įpareigoja Trudeau ekonomika

14
0


Gaukite naujausią Lorne Gunter informaciją tiesiai į gautuosius

Straipsnio turinys

Kanados statistikos biuro birželio mėnesio darbo vietų ataskaita, paskelbta penktadienį, buvo niūri.

2 reklama

Straipsnio turinys

Šalies mastu Kanada pralaimėjo – pralaimėjo! – 1400 darbo vietų praėjusį mėnesį. Paprastai sveikos ekonomikos šalyse darbo vietų imama vasaros mėnesiais. Sezoninis augimas vyksta turizmo, žemės ūkio, miškininkystės, statybos ir kitose pramonės šakose.

Tačiau ne Liberaliojoje Kanadoje, kur pažadintas virtualus signalizavimas per pastaruosius devynerius metus išstūmė patikimą ekonominę politiką.

Tuo pat metu, kai mūsų ekonomika patyrė netikėtą darbo vietų praradimą, šalies darbo jėga išaugo daugiau nei 40 tūkst. Tai bloga matematika. Per tą patį mėnesį Kanada neteko 1 400 darbo vietų, o žmonių, kuriems reikia darbo, skaičius išaugo daugiau nei 40 000.

Nenuostabu, kad nedarbas išaugo nuo 6,2% iki 6,4%.

Nuo praėjusių metų balandžio mėn. nedarbas išaugo 1,3 procentinio punkto ir dabar yra didžiausias nuo 2017 m. (neįskaitant pandemijos metų).

Straipsnio turinys

Reklama 3

Straipsnio turinys

Yra dvi pagrindinės nedarbo augimo priežastys: privačiame sektoriuje darbo vietų skaičius per pastaruosius dvejus metus sumažėjo, o liberalai įleidžia daug daugiau imigrantų, nei mūsų ekonomika gali priimti.

Vien praėjusį mėnesį Otava leido atvykti 99 000 atvykėlių.

Be to, sulėtėjo ir būsto statybos pradžia, o tai reiškia, kad liberalai kemša šalį papildomais kūnais, kai nėra pakankamai namų ar darbo vietų jiems apgyvendinti.

„StatsCan“ apskaičiavo, kad mūsų ekonomikai tektų sukurti 50 000 naujų darbo vietų kas mėnesį, kad išliktų net ir į šalį plūstančių imigrantų skaičiumi. Per pastaruosius 18 mėnesių ji tą etaloną pasiekė tik vieną kartą.

Manau, kad skaičiai gali būti ir blogesni. Sulėtėjus darbo vietų kūrimui, daugiau kanadiečių atsisakė ieškoti darbo. Ir visi, kurie nustoja ieškoti, nebeįskaitomi į nedarbo statistiką.

4 reklama

Straipsnio turinys

Jei tiek pat procentas darbuotojų aktyviai ieškotų darbo, kaip ir prieš 18 mėnesių, dabartinis nedarbo lygis būtų artimesnis 7%.

Nuo šio laiko pernai mūsų gyventojų skaičius išaugo 1,1 mln. Mūsų darbo jėga išaugo 588 500. Tačiau pagal StatsCan Kanadoje buvo pridėta tik 343 400 darbo vietų, iš kurių tik 165 500 buvo visą darbo dieną.

Nuo 2023 metų birželio mėnesio bedarbių skaičius išaugo 245 200. Tai 21% padidėjimas vos per metus.

Trudeau Liberalų valdymo laikais privataus sektoriaus produktyvumas sumažėjo, verslo investicijos sumažėjo, gamyba sumažėjo, infliacija ir palūkanų normos išliko atkakliai aukštos, o mūsų atlyginimai ir pragyvenimo lygis sumažėjo maždaug ketvirtadaliu ar trečdaliu nuo JAV.

Reklama 5

Straipsnio turinys

Ontarijas, kažkada viena stipriausių ekonomikų pasaulyje, dabar turi vidutines pajamas, lygias su Misisipės pajamomis.

Tuo pat metu federalinio viešojo sektoriaus darbuotojai skleidžiasi kaip banditai.

Remiantis šią savaitę „Desjardins Group“ paskelbta analize, nuo 2019 m. privačiame sektoriuje darbo vietų padaugėjo tik 4%, o federalinės valstybės tarnautojų darbo vietų padaugėjo 17%.

Be to, federaliniai darbuotojai taip pat gauna naudos iš augančio darbo užmokesčio skirtumo, palyginti su jų privataus sektoriaus kolegomis.

Pasak Desjardins, „Tie, kurie dirba viešajame administravime federaliniu lygiu nuo šių metų sausio iki gegužės, vidutiniškai uždirbo 45 USD per valandą“. Privataus sektoriaus darbuotojų vidurkis buvo 35 USD per valandą – panašus į savivaldybių ir provincijų vyriausybių darbuotojų.

Federaliniai valstybės tarnautojai dabar yra daugiausiai apmokamų darbo vietų grupė šalyje, išskyrus naftos ir dujų darbuotojus.

Anksčiau valstybės tarnautojai uždirbdavo šiek tiek mažiau nei privataus sektoriaus darbuotojai mainais už didesnį darbo saugumą, didesnes pensijas ir didesnes pašalpas. Jie išlaikė visas šias privilegijas, bet dabar taip pat gali tikėtis trumpesnių darbo valandų, ilgesnių atostogų, ankstesnio išėjimo į pensiją ir daug geresnio atlyginimo.

Trudeau vyriausybės ekonominė politika daugumos kanadiečių gyvenimą gerokai pablogino, tačiau sukūrė naują privilegijuotą valstybės tarnautojų klasę.

Straipsnio turinys