Home Pasaulis Šiaurės vakarų Ontarijo mieste nuspręsti dėl branduolinių atliekų kapinyno

Šiaurės vakarų Ontarijo mieste nuspręsti dėl branduolinių atliekų kapinyno

8
0


Straipsnio turinys

IGNACE, ONTARIJUS – šiaurės vakarų Ontarijo miestelis šiandien turi nuspręsti, ar jis nori tapti Kanados branduolinių atliekų giluminio geologinio kapinyno vieta.

Straipsnio turinys

Branduolinių atliekų tvarkymo organizacija šiemet planuoja nuspręsti, kur požeminių patalpų tinkle, sujungtame urviniais tuneliais, bus dedami milijonai panaudoto branduolinio kuro ryšulių.

26 milijardų dolerių vertės projekto procesas jau yra susiaurintas iki dviejų vietų, vienos šiaurės Ontarijo ir kitos pietų Ontarijuje, ir NWMO teigia, kad ir vietos savivaldybė, ir Pirmoji tauta tose srityse turės sutikti būti norinčiais šeimininkais. .

Šiauriniame Ontarijo miestelis Ignace, tarp Perkūno įlankos ir Kenoros, šiandien bus pirmasis iš šių keturių bendruomenių, paskelbęs savo sprendimą specialiame miesto tarybos posėdyje.

Tame posėdyje bendruomenės narių komitetas, kuriam pavesta pajusti miesto norą, pateiks konsultanto ataskaitą, bendruomenės balsavimo rezultatus ir rekomendaciją už arba prieš, tada balsuos tarybos nariai.

Straipsnio turinys

Nė viena iš Pirmųjų tautų dar nepriėmė savo valios sprendimų, o Pietų Bruce’o savivaldybė spalį surengs referendumą.

Dabartinis Kanados branduolinių reaktorių parkas pagamins apie 5,5 mln. panaudoto kuro pluoštų, iš kurių apie 3,2 mln. jau bus drėgnose arba sausose saugyklose atominėse elektrinėse.

Tačiau NWMO teigia, kad dabartinės storų betoninių sienų, iš išorės išklotos plienine plokšte, konteineriai suprojektuoti taip, kad tarnautų 50 metų, todėl tai nėra ilgalaikis sprendimas.

Organizacija, finansuojama branduolinę energiją ir atliekas gaminančių korporacijų, tokių kaip Ontario Power Generation ir Hydro-Quebec, vietoj to planuoja statyti gilų geologinį kapinyną, esantį po žeme iki CN bokšto aukščio.

Naudotos branduolinio kuro granulės, iškeptos į keramiką, yra dedamos kuro strypuose, pagamintuose iš korozijai atsparaus Zircaloy. Tie strypai bus konteineriuose iš anglinio plieno ir padengti variu, o tie konteineriai bus supakuoti į bentonitinį molį.

Nukentėjusių bendruomenių priešininkai nerimauja dėl saugumo, o šalininkai mato darbo vietų ir ekonominio vystymosi vertę, kurią šis projektas atneš.

Pasidalinkite šiuo straipsniu savo socialiniame tinkle