Home Verslas „City“ atsilieka nuo pasaulinės plaukiojimo lentelės

„City“ atsilieka nuo pasaulinės plaukiojimo lentelės

33
0Naujoji vyriausybė patiria spaudimą reformuoti nykias Londono akcijų rinkas.

Jei to nepadarys, tai gali kelti pavojų partijos augimo darbotvarkei visoje JK, teigia ekspertai.

Investicinio banko „Peel Hunt“ generalinis direktorius Stevenas Fine’as sakė: „Londono akcijų rinka aptarnauja ne tik mažą sostinės rajoną. Tai visos mūsų ekonomikos mašinų skyrius, jungiantis taupytojų ir investuotojų lėšas su įmonėmis, kad būtų suteiktas augimo kapitalas, kurio JK labai reikia.

Londono rinka rizikuoja sunykti, nes užsienio investuotojai imasi Didžiosios Britanijos verslų, o vietinės įmonės vilioja listinguotis Niujorke.

Alexas Baldockas, elektronikos tinklo „Currys“ vadovas, sakė: „Dveji metai JK akcijoms buvo sunkūs ir jaučiasi taip, lyg lėktumėte eskalatoriumi žemyn, jei esate JK verslas. Reikėtų atsisakyti žyminio mokesčio akcijoms, o leiboristai turėtų apsvarstyti būdus, kaip paskatinti pensijų fondus daugiau investuoti į Britaniją.

Miglota vizija: naujoji vyriausybė patiria spaudimą reformuoti nykias Londono akcijų rinkas

Fine nori, kad leiboristai remtųsi „Mansion House“ įsipareigojimais, kuriuos prisiėmė buvęs kancleris Jeremy Huntas, skatindami pensijų fondus investuoti sparčiai augančias įmones.

Jis nori, kad pensijų fondai būtų įpareigoti atskleisti, kiek jie investuoja į britų įmones. Šiuo metu JK akcijos sudaro tik 4 procentus JK pensijų fondų portfelių. Leiboristų partijos raginimai padidinti „Square Mile“ sulaukia nerimą keliančių duomenų, rodančių, kad Londonas nusileido žemiau Graikijos, Turkijos ir Korėjos akcijų biržų.

Londono vertybinių popierių biržos grupės (LSEG) surinkti skaičiai parodė, kad 2024 m. pirmąjį pusmetį ji užėmė 25 vietą pasaulyje pagal pirminį viešąjį siūlymą (IPO).

Rinkoje debiutuojančios įmonės šiais metais Didžiojoje Britanijoje surinko vos 290 mln. Tai mažėja 8,5 milijardo svarų sterlingų, surinktų Niujorko vertybinių popierių biržoje, arba 4,3 milijardo svarų sterlingų Nasdaq.

LSEG atstovas sakė: „JK yra trečia pagal dydį šalis pasaulyje pagal bendrą pritrauktą akcinį kapitalą, šiais metais jau surinkta daugiau nei 17 milijardų svarų sterlingų, o Londone buvo pritraukta tris kartus daugiau kapitalo nei kitoje Europos biržoje. .’