Home Verslas FG siunčia stiprų įspėjimą žiniasklaidai dėl melagingų naujienų

FG siunčia stiprų įspėjimą žiniasklaidai dėl melagingų naujienų

18
0


SAMOA SUTARTYJE NĖRA LGBT SĄLYGŲ: FG siunčia stiprų įspėjimą žiniasklaidai dėl melagingų naujienų– Federalinė vyriausybė šeštadienį įspėjo žiniasklaidą nedestabilizuoti šalies netikromis naujienomis.

Ji perspėjo per spaudos konferenciją, į kurią kreipėsi informacijos ir nacionalinės orientacijos ministras Mohammedas Idrisas ir jo kolega biudžeto ir nacionalinio planavimo ministras Atiku Bagudu.

Tai įvyko anksčiau, kai dalis žiniasklaidos pranešė, kad neseniai pasirašytu Samoa susitarimu Nigerijos vyriausybė skatins LGBTQ.

DAILY POST primena, kad susitarimas buvo pasirašytas Afrikos, Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno valstybių organizacijos (OACPS) sekretoriate Briuselyje, Belgijoje 2024 m. birželio 28 d.

Tačiau kreipdamasis į žurnalistus informacijos ministras pakartojo kreipimąsi dėl atsakingos žurnalistikos.

Jis sakė, kad atsižvelgiant į šalyje galiojančius įstatymus, neįsivaizduojama, kad kas nors galėtų įteigti, kad Nigerijos vyriausybė bus bet kokios sutarties ar susitarimo, skatinančio LGBTQ, dalis.

Jis išreiškė pasipiktinimą, kad konkretus nacionalinis dienraštis (ne DAILY POST) nuolat skleidė melą masėms ir pažadėjo, kad federalinė vyriausybė sieks teisinės žalos atlyginimo.

„Federalinė vyriausybė, vadovaujama prezidento Bolos Ahmedo Tinubu, palaikė atvirus santykius su žiniasklaida.

„Tai atitinka prezidento, kaip pripažinto demokrato, visą gyvenimą kovojusio už demokratijos ir žmogaus teisių įtvirtinimą, filosofiją.

„Ši administracija išliko labai tolerantiška žiniasklaidos kritikai ir užtikrino piliečių teises į saviraiškos laisvę.

„Tačiau apmaudu, kad kai kurie elementai piktnaudžiauja šia Vyriausybės garantuojama laisva aplinka.

„Esame sunerimę dėl neapgalvotų pranešimų ir kai kurių žiniasklaidos organizacijų ir asmenų pareiškimų, kurie ribojasi su nacionaliniu saugumu ir stabilumu.

„Nors retkarčiais pranešimus kartais vertiname kaip įprastą žiniasklaidos darbo dalį, dabar matome modelį, kurį sunku atmesti kaip įprastą žurnalistiką“, – sakė jis.

Idrisas sakė, kad pastaraisiais mėnesiais minėtos žiniasklaidos organizacijos klastingos ir kurstančios publikacijos „atrodė ne kas kita, kaip tyčinės pastangos aptepti vyriausybę degute.

„Daugeliu atvejų susilaikėme ir netikėjome, kad taip yra, tačiau dėl tuščiažodžiavimo ir išdykusių leidinių nuoseklumo neturime jokios išeities.

Jis sakė, kad po perversmo Nigerio Respublikoje žiniasklaidos organizacija „pasilaikė gelsvą pasakojimą, kad federalinė vyriausybė varo šalį į karą, ir pakreipė jį regioninėmis nuotaikomis, kad sukeltų nepasitenkinimą“.

„Tas pats laikraštis paskelbė antraštę nepagrįstam kaltinimui, kad Vyriausybė dirba remdamasi užsienio karinėmis bazėmis šalyje“, – pridūrė jis, teigdamas, kad nei minėtoji žiniasklaidos organizacija „, nei to įsivaizduojamo kaltinimo iniciatoriai nepateikė jokių įrodymų. “

Ministras pridūrė, kad tuo pačiu būdu minėta žiniasklaidos organizacija „sugalvojo ir išpopuliarino melą, kad federalinė vyriausybė pervadino Murtala Mohammed greitkelį Abudžoje į Wole Soyinka Way“. Visais tais atvejais viskas, nuo ko priklausė popierius, buvo melas ir nuogirdos. Jie taip pat nerodė gailesčio ar nuolankumo atsižadėti.

Jis išreiškė pyktį, kad žiniasklaidos organizacija „gali nusileisti iki beatodairiško lygio, bandydama padegti šalį, melagingai apkaltindama vyriausybę pasirašius susitarimą dėl LGBTQ propagavimo.

„Manome, kad tai niekšiška ir nedora, nes pasirašytame dokumente niekur kaltinimo nėra. Keista, kad dokumentas nepateikė jokių įrodymų ir nepateikė tariamai pasirašyto susitarimo, kuris patvirtintų jų teiginį.

„Nepagrįsta ir sensacinga istorija, deja, sudarė pagrindą kai kurių mūsų gerbiamų imamų khutba (pamokslams), kuriuos ši istorija suklaidino ir taip pakėlė nuotaiką.

„Iš Vyriausybės pusės toliau einame garbingu pilietiškumo keliu, susilaikydami nuo savipagalbos ar drakoniškų priemonių.

„Nors ankstesnės vyriausybės spaudė žiniasklaidą už daug mažesnius pažeidimus, tačiau mes žengiame pilietiškumo ir teisinės valstybės keliu.

„Bet be to, federalinė vyriausybė pateikia oficialų skundą NPAN ombudsmenui dėl šio neatsakingo pranešimo.

„Be to, federalinė vyriausybė naudos visas teisėtas priemones siekdama žalos atlyginimo teisme.

„Federalinė vyriausybė dar kartą pakartoja savo draugišką politiką etiškos žiniasklaidos ir žodžio laisvės atžvilgiu. Tačiau mes nežiūrėtume į netikrą naujieną ir dezinformaciją, kuri kenktų mūsų šalies taikai ir jos nacionaliniam saugumui.

Tuo tarpu pasirašytą sutartį žurnalistams suteikęs biudžeto ir nacionalinio planavimo ministras Atiku Bagudu metė iššūkį žiniasklaidai atidžiai išnagrinėti turinį.

Jis teigė, kad nė vienoje dokumento vietoje nebuvo paminėta nieko artimo LGBTQ ir pridūrė, kad Nigerijos pilietis negalėjo būti tokio susitarimo šalis.