Home Verslas Kokias teises turite, jei jūsų skrydis atšauktas vasaros kelionių chaose?

Kokias teises turite, jei jūsų skrydis atšauktas vasaros kelionių chaose?

20
0


Didžiausias atostogų sezonas šiuo metu įsibėgėja, o liepos pabaigoje prasidėjus moksleivių vasaros atostogoms, oro uostuose knibždėte knibžda minios, vykstančios atostogauti į užsienį.

Tačiau taip pat daugėja skrydžių atšaukimų ir vėlavimųJK oro uostai pastarosiomis savaitėmis susidūrė su problemomis.

Praėjusią savaitę Mančesterio oro uoste dingus elektrai, buvo atšaukta apie 140 skrydžių, o 90 000 keleivių liko be problemų, o kitų skrydžiai atidėjo, tačiau atvyko į paskirties vietą tik pamatę, kad jų bagažas buvo paliktas.

Piko sezonas: artėjant moksleivių vasaros atostogoms padaugėjo skrydžių atšaukimų

Gatviko, Birmingamo ir Liverpulio oro uostai per pastarąsias kelias savaites taip pat buvo atšaukti.

Tikėtina, kad per likusį atostogų sezoną bus atšaukta dar daugybė skrydžių, o horizonte jau atsiras dar vienas skrydis, kai uraganas Beryl ir toliau siaučia Karibų jūrą, tūkstančiams žmonių gali tekti galvoti, ką daryti, jei susidurs su vėlavimais ar atšaukimais. .

Ką daryti, jei mano skrydis atšauktas?

Jei jūsų skrydis atšauktas tada jūsų oro linijų bendrovė bus atsakinga už sprendimo paiešką, nesvarbu, ar tai reiškia, kad jums užsakys naują skrydį, ar grąžins pinigus.

Jei skrydis buvo atšauktas likus daugiau nei 14 dienų iki pakilimo, jūs neturite teisės į kompensaciją, bet jums bus grąžinti pinigai arba užsakytas naujas skrydis.

Jei skrydis atšaukiamas likus mažiau nei dviem savaitėms, galite gauti nuo 110 iki 520 svarų sterlingų, priklausomai nuo skrydžio trukmės ir kiek laiko turėsite laukti pakaitinio skrydžio.

Kad būtų galima gauti kompensaciją, skrydis turi būti atšauktas dėl priežasties, kurią gali kontroliuoti oro linijų bendrovė.

Pavyzdžiui, jei pilotas vėluoja, skrydis atšaukiamas dėl per mažo užsakymo arba kyla techninių nesklandumų, tada bus kalta aviakompanija, o besiskundžiantys keleiviai galės gauti kompensaciją.

O kaip dėl streiko ar blogo oro atšaukimo?

Jeigu aviakompanija Jums nepasiūlo alternatyvaus transporto, Jūs turite teisę savo lėšomis užsisakyti naują, ženkliai brangesnį skrydį ir išlaidas kompensuoti ankstesnės aviakompanijos.

Skrydžių teisės ekspertas Adamas Johnsonas

Jei jūsų skrydis atšauktas dėl blogų oro sąlygų, nacionalinių darbuotojų streikų ar ne oro linijų darbuotojų veiksmų, pavyzdžiui, skrydžių vadovo streiko, oro linijų bendrovė neprivalo jums mokėti kompensacijos.

Turėtumėte turėti galimybę gauti kompensaciją, kai streikuoja tik oro linijų darbuotojai.

Ir streikai, ir blogas oras laikomi ypatingomis aplinkybėmis, kaip ir oro eismo problemos – tai reiškia, kad kompensacijos nebus mokamos.

Tačiau, kad būtų galima laikyti nepaprastu, blogas oras turi būti didesnis už tai, ko galėtų pagrįstai tikėtis aviakompanija.

Ką daryti, jei mano skrydis atidėtas?

Atsižvelgiant į skrydžio vėlavimo priežastį, galite reikalauti kompensacijos.

Adamas Johnsonas, „Flightright“ teisės ekspertas, sakė: „Jei jūsų skrydis atidėtas… galite turėti teisę į kompensaciją. Aviakompanija taip pat turi teikti paslaugas, įskaitant nemokamus gaiviuosius gėrimus, maitinimą ir apgyvendinimą, jei reikia.

Skrydžiams, kurių atstumas mažesnis nei 1500 km, dviejų valandų vėlavimas reiškia, kad turėsite teisę į maistą ir gėrimus, taip pat galėsite skambinti ir gauti el. laiškus, jei neturite telefono arba jis yra nemokamas.

Jūsų vežėjas turėtų duoti jums kuponus, kuriuos galėsite išleisti oro uoste, tačiau jei jie to nepadaro, būtų protinga išsaugoti išlaidų kvitus, kad vėliau galėtumėte juos grąžinti.

Skrydžiams nuo 1 500 km iki 3 500 km šių paslaugų teikimas turės vėluoti tris valandas, o skrydžiams, kurių atstumas viršija 3 500 km, reikia vėluoti keturias valandas.

Dėl kaltės: jei pilotas vėluoja, skrydis atšaukiamas dėl nepakankamo užsakymo arba kyla techninių problemų, už vėlavimą ar atšaukimą atsako oro linijų bendrovė

Dėl kaltės: jei pilotas vėluoja, skrydis atšaukiamas dėl nepakankamo užsakymo arba kyla techninių problemų, už vėlavimą ar atšaukimą atsako oro linijų bendrovė

Jei vėluojate naktį, oro linijų bendrovė turi suteikti apgyvendinimą ir transportą į viešbutį ir iš jo.

Johnsonas sakė: „Jei dėl skrydžio problemų reikia nakvoti, oro linijų bendrovė privalo padengti jūsų nakvynės išlaidas viešbutyje. Tai taikoma, jei už vėlavimą arba atšaukimą atsako oro linijų bendrovė ir dėl to vėluojama naktį.

Nors vežėjas sumokės už jūsų apgyvendinimą ir maistą, vargu ar jis norės padengti brangius viešbučius ar maitinimą, nes tai nebus laikoma „pagrįstomis“ išlaidomis.

Jei jūsų skrydis atidėtas daugiau nei penkioms valandoms, galite pasirinkti neskraidyti ir jūsų aviakompanija turės grąžinti visą sumą už skrydį; grąžinti pinigus už skrydį pirmyn arba atgal, kurių nebenaudosite, ir skrydį atgal į pradinį oro uostą, jei esate kelionės viduryje.

Jei nuspręsite tęsti skrydį, galite reikalauti iki 520 GBP, priklausomai nuo skrydžio trukmės ir atstumo. Panašiai kaip ir atšaukus skrydžius, tai priklausys nuo to, ar aviakompanija yra kalta dėl vėlavimo.

Ar oro linijų bendrovė jums sumokės, jei nuspręsite užsisakyti kitą vežėją dėl vėlavimo?

Kai kurie oro uostai siūlo tik ribotus skrydžius į kai kurias paskirties vietas, todėl jūsų vežėjas gali negalėti jums pasiūlyti tinkamo pakaitinio skrydžio, jei jūsų skrydis bus atšauktas arba labai atidėtas.

Johnsonas sakė: „Jei oro linijų bendrovė atšaukia jūsų skrydį arba smarkiai vėluoja ir nepasiūlo jums alternatyvos, galite pasirinkti, ar grąžinti bilieto kainą, kurią iš pradžių sumokėjote, arba kitą oro linijų transporto priemonę“.

„Tačiau jei aviakompanija nepasiūlo jums alternatyvaus susisiekimo, turite teisę savo lėšomis užsisakyti naują, žymiai brangesnį skrydį ir išlaidas kompensuoti ankstesnės aviakompanijos.“

Be to, skrydžio klasė turėtų būti panaši, nes jūsų vežėjas nepirks pinigų už brangesnius skrydžius vien todėl, kad norite pasirinkti geresnes vietas.

Ar jie grąžins jūsų viešbučio išlaidas, jei neatvyksite į atostogas dėl skrydžio problemų?

Nebent užsisakėte atostogas kaip paketo dalį, greičiausiai negalėsite gauti pinigų iš savo oro linijų viešbučio ar apgyvendinimo išlaidoms padengti, jei negalėsite atostogauti.

Oro linijų bendrovės neprisiima atsakomybės padengti su jūsų atostogomis susijusių išlaidų.

Tai taip pat apima pajamų praradimą, jei į darbą grįšite vėliau nei planuota. Deja, jūsų draudimo polisas taip pat greičiausiai neišmokės.

Tačiau galite susigrąžinti kai kuriuos apgyvendinimo nuostolius, atsižvelgiant į jūsų būsto pinigų grąžinimo politiką.

Jei buvote apsidraudę kelionės draudimu, greičiausiai turėsite apsauginį tinklą, kuris padengs dalį to, ko jūsų aviakompanija neapsaugos, nors prieš užsakydami ją labai svarbu patikrinti, ką tiksliai apima jūsų draudimo sutartis.

Ką apdraus mano draudimas skrydžiams?

Jei jūsų skrydis atšaukiamas arba atidėtas aplinkybėmis, kurių jūsų oro bendrovė negali kontroliuoti, gali būti sunku gauti kompensaciją už prarastą laiką ir pinigus.

Helen Phipps, „Compare the Market“ direktorė, sakė: „Jei jūsų oro linijų bendrovė buvo priversta atšaukti skrydį dėl aplinkybių, nepriklausančių nuo jos, jos gali būti neįpareigotos siūlyti jums kompensacijos.

„Šiuo atveju svarbu pasikalbėti su savo kelionių draudimo paslaugų teikėju, nes galite pateikti pretenziją pagal savo polisą.

„Draudimo polisai, suteikiantys draudimą skrydžio atšaukimo atveju, gali leisti jums susigrąžinti pinigus, jei jūsų skrydis atidėtas daugiau nei 24 valandas arba jei jis buvo atšauktas ir oro linijų bendrovė per 24 valandas nesurengs alternatyvaus skrydžio.

„Taip pat tiems, kurie užsienyje ir negali grįžti namo, kai kurie draudimo polisai padengs ir jūsų apgyvendinimo išlaidas.

„Draudimas atlieka ypač svarbų vaidmenį, jei jūsų atostogos nėra užsakytos kaip paketinis pasiūlymas, nes jis gali padengti kiekvieną kelionės etapą – nuo ​​skrydžio ir apgyvendinimo iki iš anksto suplanuotų kelionių“.

Kai kurios šiame straipsnyje pateiktos nuorodos gali būti filialų nuorodos. Jei paspausite ant jų, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Tai padeda mums finansuoti „This Is Money“ ir nemokamą jais naudotis. Mes nerašome straipsnių norėdami reklamuoti produktus. Neleidžiame jokiems komerciniams santykiams paveikti mūsų redakcinio nepriklausomumo.