Home Pasaulis ECOWAS įveda bendrą valiutą

ECOWAS įveda bendrą valiutą

16
0


15 Vakarų Afrikos valstybių ekonominės bendrijos (ECOWAS) finansų ministrai ir centrinių bankų valdytojai pažengė į priekį planuose pradėti bendros valiutos iniciatyvą, žinomą kaip ECO.

Tai buvo atskleista Finansų ministerijos pranešime, kurį penktadienį pasirašė spaudos direktorius Mohammedas Manga.

Pareiškime sakoma, kad Nigerijos finansų ministras ir ekonomikos koordinavimo ministras Wale’as Edunas pažymėjo, kad ECO atliks svarbų vaidmenį skatinant „ekonominį augimą ir vystymąsi regione“, dar labiau pabrėždamas Nigerijos įsipareigojimą sėkmingai įgyvendinti šį projektą.

Susitikimas žymi reikšmingą etapą kelyje į šio ambicingo tikslo įgyvendinimą.

Pareiškime pažymima, kad dalyviai ruošėsi įvesti bendrą valiutą, padėdami pagrindus integruotesnei penkiolikos ECOWAS valstybių narių ekonominei ateičiai.

„ECO vizija neapsiriboja vien tik valiuta. Ji siekia tapti kertiniu ekonominės integracijos akmeniu, supaprastindama prekybą ir stiprindama pinigų stabilumą visame regione.

Šios savaitės susirinkimas subūrė pagrindinius veikėjus, kurie padėjo įgyvendinti šią viziją, įskaitant Žaliojo Kyšulio finansų ministrą Olavo Correia, Dramblio Kaulo Kranto finansų ir ekonomikos reikalų ministrą Adama Coulibaly ir Ganos ministrą. Mohammed Amin Adam tarp kitų atstovų.

Šie skaičiai kartu su kitais sudarė bendradarbiavimo jėgą, skirtą Vakarų Afrikos ekonomikos ateities formavimui.

Pasak pareiškimo, „Susitikimas baigėsi atnaujintu tikslo jausmu, susijusiu su EKO įvedimu. Dalyviai išreiškė bendrą įsitikinimą, kad bendroji valiuta turi didžiulį potencialą pertvarkyti regiono ekonominį kraštovaizdį ir atverti kelią į klestinčią visų valstybių narių ateitį.