Home Pasaulis Garneau paskutinis buvęs Trudeau kabineto ministras paskelbė premjerą

Garneau paskutinis buvęs Trudeau kabineto ministras paskelbė premjerą

9
0


Marcas Garneau išsklaido Trudeau užsienio reikalų rekordą ir susidomėjimo stoka būsima knyga.

Gaukite naujausią informaciją iš Brian Lilley tiesiai į gautuosius

Straipsnio turinys

Kanada praranda patikimumą pasaulinėje arenoje.

2 reklama

Straipsnio turinys

Tai ne mano vertinimas, o Justino Trudeau buvusio užsienio reikalų ministro žodžiai.

Netrukus išleistoje knygoje Marcas Garneau išsamiai aprašo savo, kaip pirmojo Kanados žmogaus kosmose, gyvenimą kariuomenėje ir laiką politikoje.

Knyga, Nepaprastiausias pasivažinėjimas: erdvė, politika ir Kanados svajonės siekimasturi pasirodyti ne iki spalio, bet buvo neseniai parašė „The Canadian Press“.. Garneau daug kritikuoja Trudeau, kaip premjero, valdymo stilių, tačiau išsiskiria tuo, kad jis nevykdė pažadų sąjungininkams.

„Deja, Kanados padėtis pasaulyje nukrito iš dalies dėl to, kad mūsų pareiškimai ne visada atitinka gebėjimą veikti arba veiksmus, kurie aiškiai parodo, kad turime omenyje tai, ką sakome“, – rašo Garneau. „Mes prarandame pasitikėjimą“.

Straipsnio turinys

Reklama 3

Straipsnio turinys

Garneau taip pat atskleidžia, kad Trudeau neklausė jo patarimo kaip užsienio reikalų ministro ir visiškai nesidomėjo transporto byla, kurią Garneau turėjo anksčiau.

„Dėl ministro pirmininko nuošalumo padariau išvadą, kad jis mano, kad mano patarimai nebuvo pakankamai naudingi, kad norėtų išgirsti mane tiesiogiai, o pasikliaudamas savo darbuotojais“, – pasakoja Garneau.

Tai, kad Trudeau nesikreipia patarimo į ministrus, įskaitant savo užsienio reikalų ministrą, neturėtų šokiruoti niekam atkreipiančio dėmesio. Nors Stephenas Harperis reguliariai rengdavo oficialius ir neoficialius susitikimus su ministrais, tai nėra Trudeau stilius.

Pirmaisiais Trudeau vyriausybės metais, kai jie labai rėmėsi mintimi, kad „Kanada grįžta“, Trudeau susitiko su savo tuometiniu užsienio reikalų ministru Stephane’u Dionu tik kartą per 14 darbo mėnesių.

4 reklama

Straipsnio turinys

Įkeliama...

Atsiprašome, tačiau šio vaizdo įrašo įkelti nepavyko.

Taip pat neturėtume būti šokiruoti, kad Trudeau kabineto ministras pasisako prieš savo buvusį viršininką. Dabar tai yra modelio dalis.

Buvęs finansų ministras Billas Morneau savo atsiminimuose rašė, kad Trudeau „nepajėgė arba nesidomėjo užmegzti santykių su manimi ir, kiek supratau, su likusia savo kabineto dalimi“. Jis taip pat rašė, kad nuotraukoje apsėstos Trudeau vyriausybės „politikos motyvai buvo numesti į šalį, siekiant pelnyti politinius taškus“.

„Norėčiau, kad niekada nebūčiau tavęs sutikęs“, – taip sakė buvusi Trudeau generalinė prokurorė Jody Wilson-Raybould, 2019 m. kovą ji pasakė premjerui, kai aptarė, ko jis nori dėl SNC ir Lavalino reikalo.

Susitikimas išsamiai aprašytas jos knygoje, Indėnas kabinete, Trudeau vaidina pagrindinį vaidmenį, bet tikrai nėra herojus.

5 reklama

Straipsnio turinys

„Tą akimirką tai aš jaučiau. Pasakiau jam, kad esu nusiminęs – švelniai tariant – nes iš tikrųjų tikėjau juo ir tuo, ką jis pasakė apie kitokį politikos kūrimą“, – rašė Wilsonas-Raybouldas.

Galime nuolat mažinti žmonių, kurie glaudžiai bendradarbiavo su Trudeau, sąrašą ir laikyti jį tik netikru.

Įkeliama...

Atsiprašome, tačiau šio vaizdo įrašo įkelti nepavyko.

Celina Caesar-Chavannes buvo Whitby parlamentarė nuo 2015 m. iki 2019 m. Ji nebuvo nugalėta, o Caesar-Chavannes nusprendė nekandidatuoti po to, kai buvo nusivylusi politika, dėl kurios 2019 m. kovą ji atsistatydino iš Liberalų frakcijos.

Dėl jos sprendimo palikti Liberalų apygardą ji gavo ausį iš Trudeau, kai ji pranešė jam apie savo sprendimą nebekandidatuoti.

Jos knygoje Ar girdi mane dabar? Caesar-Chavannes apibūdina Trudeau kaip netikrą feministę ir dalyvaujančią su ja rasiniu simboliu.

Reklama 6

Straipsnio turinys

Be to, yra Andrew Leslie, buvęs aukščiausias Kanados ginkluotųjų pajėgų generolas, glaudžiai bendradarbiavęs su trimis ministrais pirmininkais, kurie vertino kariuomenę. Keista, bet tie ministrai pirmininkai vadinami Jeanu Chretienu, Paulu Martinu ir Stephenu Harperiu, bet ne Justinu Trudeau, kuriam jis vadovavo.

„Dabartinis Kanados ministras pirmininkas į gynybą nežiūri rimtai. Pilnas sustojimas. Daugelis jo kabineto narių į gynybą nežiūri rimtai. Pilnas sustojimas,” Leslie papasakojo Nacionalinis paštas neseniai duotame interviu.

Tai nėra žmonių, kurie visada priešinosi Trudeau, pažiūros, tai yra žmonių, kurie su juo dirbo artimiausiai ir jam tarnavo.

Tai turėtų ką nors pasakyti apie ministrą pirmininką ir paaiškinti, kodėl kanadiečiams jis atsibodo.

Rekomendavo iš redakcijos

Straipsnio turinys