Home Pasaulis Izraelio ginklų įmonė padavė Kanadą į teismą dėl sutarties diskvalifikavimo

Izraelio ginklų įmonė padavė Kanadą į teismą dėl sutarties diskvalifikavimo

10
0


Bendrovė teigia, kad federalinė vyriausybė „netinkamai slepia“ informaciją apie tai, kodėl ji diskvalifikavo Elbit pasiūlymą

Straipsnio turinys

OTAVA – Izraelio gynybos rangovas padavė Kanados vyriausybę į teismą po to, kai bendrovė pareiškė, kad be paaiškinimų buvo pašalinta iš kelių milijonų dolerių vertės karinės įrangos sutarties.

2 reklama

Straipsnio turinys

„Elbit Security Systems Ltd.“ praeitą mėnesį Federaliniam teismui pateiktoje paraiškoje teigia, kad Kanados viešųjų paslaugų ir viešųjų pirkimų tarnyba atsisakė paaiškinti savo „tariamą diskvalifikaciją“ iš sutarties dėl rankinių lazerinių tolimačių Kanados ginkluotosioms pajėgoms.

Elbit sako, kad vyriausybės atsisakymas nurodyti priežastis, kol nebus sudaryta sutartis, neleidžia įmonei turėti „visų ir sąžiningų galimybių konkuruoti“.

Bendrovė teigia, kad negali „prasmingai dalyvauti“ viešųjų pirkimų procese, nes federalinė vyriausybė „netinkamai slepia“ informaciją apie tai, kodėl ji diskvalifikavo „Elbit“ pasiūlymą.

Į Elbitą nusitaikė protestuotojai Kanadoje, įskaitant praėjusių metų Scotiabank Gillerio premijos įteikimo ceremoniją. Protestuotojai su užrašais „Scotiabank Funds Genocide“ („Scotiabank Funds Genocide“, išskyrus banko investicijas į „Elbit“), užšoko ant scenos lapkričio mėnesį vykusioje ceremonijoje.

Straipsnio turinys

Reklama 3

Straipsnio turinys

Toronte įsikūrusi bendrovės „Fasken“ teisininkų komanda atsisakė komentuoti birželio 20 d. Otavoje pateiktą paraišką.

Kanados viešųjų paslaugų ir viešųjų pirkimų padalinio pranešime teigiama, kad federalinė vyriausybė „naudoja atvirus, sąžiningus ir skaidrius viešųjų pirkimų procesus“.

„Elbit“ teigia, kad sutartis gali būti verta dešimčių milijonų dolerių ir turėjo būti sudaryta praėjusio mėnesio pabaigoje, tačiau Kanados viešųjų paslaugų ir viešųjų pirkimų agentūros pranešime teigiama, kad pirkimo procesas „tęsiamas, o sutartis turėtų būti sudaryta vėliau šią vasarą“.

Ji teigė nekomentuosianti Elbit bylos, nes byla nagrinėjama teisme.

Elbit savo paraiškoje dėl teisminės peržiūros teigia, kad diskvalifikacija buvo „procedūriškai nesąžininga, neteisinga ir nepagrįsta“.

4 reklama

Straipsnio turinys

„Tai taip pat kenkia pirkimų vientisumui ir Kanados prekybos susitarimuose įtvirtintiems įsipareigojimams užtikrinti sąžiningą ir atvirą prieigą prie viešųjų pirkimų galimybių per skaidrią ir veiksmingą sistemą“, – teigiama Elbit paraiškoje.

Bendrovė teigia, kad dėl to, kad Elbit buvo pašalinta iš rinkimų, „Elbit atsidūrė nepalankioje konkurencinėje padėtyje… ir dėl to patyrė ekonominių nuostolių“.

Bendrovė ilgą laiką buvo Krašto apsaugos departamento tiekėja, sudariusi milijonines naktinio matymo įrangos sutartis.

Aptariama sutartis pirmą kartą buvo sudaryta sausio mėn., tačiau bendrovė teigia, kad gegužę jai buvo pranešta, kad jos pasiūlymas neatitiko „privalomų pramonės ir technologijų pranašumų“, kaip reikalauja Kanados inovacijų, mokslo ir ekonominės plėtros politika.

Reklama 5

Straipsnio turinys

Politika „sutartimis reikalauja, kad įmonės, sudariusios gynybos pirkimų sutartis, Kanadoje vykdytų verslo veiklą, lygią jų laimėtų sutarčių vertei“, – rašoma Kanados inovacijų, mokslo ir ekonominės plėtros svetainėje.

Kanados atsisakymas išsamiau paaiškinti, kodėl įmonė buvo diskvalifikuota, sukėlė „didžiulį susirūpinimą, kad Kanada galbūt taikė neatskleistus vertinimo kriterijus, o tai prieštarauja pagrindinio teisingumo, skaidrumo ir lygybės viešųjų pirkimų principams“.

Ji teigė, kad priežasčių neatskleidimas yra „akivaizdus Kanados įstatymų pažeidimas vykdydama viešuosius pirkimus“. “

Bendrovė nori, kad Federalinis teismas panaikintų sprendimą dėl diskvalifikacijos ir sustabdytų sutarties sudarymą, kol bus baigta teismo byla. Ji taip pat nori įsakymo vyriausybei atskleisti Elbito diskvalifikavimo priežastį.

„Pareiškėjas turi teisę tikėtis, kad Kanada laikysis savo procesų ir taikys įstatymus, nepaisant tiekėjo kilmės“, – sakoma Elbit paraiškoje.

Straipsnio turinys