Home Pasaulis Izraelio protestuotojai blokuoja greitkelius, ragina nutraukti ugnį

Izraelio protestuotojai blokuoja greitkelius, ragina nutraukti ugnį

14
0


Straipsnio turinys

TEL AVIV, Izraelis (AP) – minint devynis mėnesius nuo karo Gazoje pradžios, Izraelio protestuotojai sekmadienį blokavo greitkelius visoje šalyje, ragindami ministrą pirmininką Benjaminą Netanyahu atsistatydinti ir siekti paliaubų, siekiant sugrąžinti daugybę įkaitų. pateikė Hamas.

2 reklama

Straipsnio turinys

Demonstracijos vyksta, kai ilgalaikės pastangos sudaryti paliaubas praėjusią savaitę įgavo pagreitį, kai „Hamas“ atsisakė pagrindinio reikalavimo Izraeliui įsipareigoti užbaigti karą. Kovotojų grupuotė vis dar siekia nuolatinių paliaubų, o Netanyahu pažadėjo tęsti kovą, kol bus sunaikintas „Hamas“.

Karą išprovokavo Hamas tarpvalstybinis išpuolis spalio 7 d., per kurį žuvo 1 200 žmonių, o dar 250 buvo paimti įkaitais. Per Izraelio atsakomąjį puolimą žuvo daugiau nei 38 000 palestiniečių, teigia teritorijos Sveikatos apsaugos ministerija, kuri pagal savo skaičių neskiria kovotojų ir civilių.

Sekmadienio „Sutrikimo diena“ prasidėjo 6.29 val., tuo pačiu metu „Hamas“ kovotojai per pradinę ataką paleido pirmąsias raketas į Izraelį. Protestuotojai blokavo pagrindinius kelius ir demonstravo prie vyriausybės ministrų namų.

Straipsnio turinys

Reklama 3

Straipsnio turinys

Netoli sienos su Gazos ruožu Izraelio protestuotojai paleido 1500 juodų ir geltonų balionų, simbolizuojančių tuos bendrapiliečius, kurie buvo nužudyti ir pagrobti.

Hannah Golan sakė atvykusi protestuoti prieš „niokojantį mūsų bendruomenių apleidimą mūsų vyriausybės“. Ji pridūrė: „Šiandien jau devyni mėnesiai, iki šios juodos dienos, ir niekas iš mūsų vyriausybės neprisiima atsakomybės“.

Maždaug 120 įkaitų tebėra nelaisvėje, kai daugiau nei 100 įkaitų buvo paleisti pagal lapkritį susitarimą dėl paliaubų. Izraelis jau padarė išvadą, kad daugiau nei 40 likusių įkaitų žuvo, ir baiminamasi, kad karui užsitęsus jų skaičius augs.

Jungtinės Valstijos sutelkė pasaulį už pasiūlymą dėl laipsniško ugnies nutraukimo, pagal kurį „Hamas“ paleistų likusius belaisvius mainais už ilgalaikes paliaubas ir Izraelio pajėgų išvedimą iš Gazos. Tačiau „Hamas“ nori tarpininkų garantijų, kad karas baigsis, o Izraelis nori laisvės atnaujinti kovą, jei derybos dėl paskutinės įkaitų partijos paleidimo užsitęs.

4 reklama

Straipsnio turinys

Netanyahu taip pat sakė, kad Izraelis vis dar yra įsipareigojęs sunaikinti „Hamas“ karinius ir valdymo gebėjimus ir kad jis atnaujins karą po pauzės, kad išlaisvintų įkaitus.

Izraelis toliau kovoja su palestiniečių kovotojų kišenėmis visoje Gazos ruože po kelis mėnesius trukusių sunkių bombardavimų ir sausumos operacijų, kurios nusiaubė didžiuosius teritorijos miestus ir išvarė didžiąją dalį 2,3 mln. žmonių iš savo namų, dažnai kelis kartus.

Pasak palestiniečių pareigūnų, per naktį ir sekmadienį per Izraelio oro antskrydžius žuvo mažiausiai devyni palestiniečiai. Pasak al-Aksos kankinių ligoninės, šeši žmonės žuvo per smūgį į namą centriniame Zavados mieste. Kitas smūgis smogė namui į vakarus nuo Gazos miesto ir žuvo dar trys žmonės, pranešė civilinė gynyba, pirmoji gelbėtojų grupė prie Hamas valdomos vyriausybės.

5 reklama

Straipsnio turinys

Gazos Ruožo sveikatos ministerija pranešė, kad šeštadienį per Izraelio antskrydį Nuseirato pabėgėlių stovykloje žuvo mažiausiai 16 žmonių, o dar mažiausiai 50 buvo sužeisti. Izraelio kariuomenė teigė, kad taikosi į „Hamas“ kovotojus ir ėmėsi „daug žingsnių“, kad sumažintų civilių aukų skaičių.

Taip pat sekmadienio rytą Libano kovotojų grupuotė „Hezbollah“ pranešė paleidusi dešimtis sviedinių į šiaurės Izraelį, nukreipdama į daugiau nei 30 kilometrų (20 mylių) nuo sienos esančias teritorijas, giliau nei dauguma paleidimų. 28 metų vyras buvo sunkiai sužeistas, pranešė Izraelio nacionalinė gelbėjimo tarnyba. Užtvara kilo po to, kai šeštadienį per Izraelio antskrydį žuvo „Hezbollah“ kovotojas.

„Hezbollah“ pradėjo raketų ir minosvaidžių atakas prasidėjus karui Gazoje. Pastarosiomis savaitėmis atakų ir Izraelio atsakomųjų smūgių mastas ir sunkumas išaugo, o tai kelia baimę dėl visapusiško karo, kuris turės katastrofiškų padarinių žmonėms abiejose sienos pusėse.

Reklama 6

Straipsnio turinys

Tarpininkai iš Jungtinių Valstijų, Egipto ir Kataro pastarąją savaitę suaktyvino pastangas tarpininkauti susitarimui tarp Izraelio ir „Hamas“. „Hezbollah“ pareiškė, kad sustabdys savo atakas, jei Gazoje bus nutrauktos ugnies.

Šeštadienį pasiektas „Hamas“ kompromisas gali lemti pirmąją kovos pauzę nuo lapkričio mėnesio ir sudaryti sąlygas tolimesnėms deryboms, nors visos šalys vis dar perspėjo, kad susitarimas dar nėra garantuotas.

Vašingtono laipsniškas susitarimas prasidėtų „visomis ir užbaigtomis“ šešių savaičių paliaubomis, per kurias vyresni, sergantys ir įkaitai moterys būtų paleisti mainais už šimtus palestiniečių kalinių. Per tas 42 dienas Izraelio pajėgos pasitrauks iš tankiai apgyvendintų Gazos teritorijų ir leis perkeltiesiems žmonėms grįžti į savo namus šiaurinėje Gazos ruože.

Reklama 7

Straipsnio turinys

Karo išvarginti palestiniečiai Gazos ruože atrodė pesimistiškai nusiteikę po ankstesnių atvejų, kai abi šalys, atrodo, siekė susitarimo.

„Išgyvenome devynis mėnesius kančios“, – sakė perkeltoji palestinietė Heba Radi. „Paliaubos tapo tolima svajone“,

Šešių vaikų motina kalbėjo iš savo palapinės centriniame Deir al Balaho mieste, kur glaudėsi nuo tada, kai jie pabėgo iš namų Gazos mieste.

„Kiekvieną dieną sakome sau rytoj (bus paliaubos), – sakė ji, – ir rytoj bus geriau. Ir kai ateis rytoj, jie sako (derybos) buvo atidėtos.

Izraelio ir „Hamas“ karas padarė didelę žalą Gazos ruože. Izraelio apribojimai, besitęsiančios kovos ir įstatymų bei tvarkos žlugimas apribojo humanitarinės pagalbos pastangas, sukėlė platų badą ir baimę dėl bado. Aukščiausias JT teismas padarė išvadą, kad Gazoje yra „tikėtina genocido rizika“ – Izraelis kaltinimą griežtai neigia.

Straipsnio turinys