Home Pasaulis NASCAR paskelbė elektrinio lenktyninio automobilio prototipą

NASCAR paskelbė elektrinio lenktyninio automobilio prototipą

28
0


Šeštadienį paskelbęs svarbų pranešimą, NASCAR ir toliau juda į ateitį.

Dalyvaujant ekspertų grupei, NASCAR paskelbė apie partnerystę su ABB, pristatydama elektromobilio prototipą per Čikagos gatvės lenktynių savaitgalį.

Pasak NASCAR, ABB yra pagrindinis NASCAR Impact programos partneris. Svarbiausia programos dalis – iki 2035 m. sumažinti NASCAR anglies pėdsaką iki nulio ir iki 2028 m. bandyti gauti 100 % atsinaujinančios energijos NASCAR pastatuose ir trasose.

Pats automobilis primena „Next-Gen“ automobilį, taip pat turi galinį sparną, primenantį „Rytojaus automobilio“ laikus. Užuot burzgiantis variklis po gaubtu, automobilyje yra elektrinių komponentų.

Kadangi automobilis yra tik prototipas, artimiausiu metu nėra didelių planų dėl elektrinės serijos ar automobilio. Tačiau prototipo pristatymas yra labai svarbus norint žengti NASCAR link ateities, kur EV Racing greičiausiai taps norma, o ne išskirtinumu.

Pasak NASCAR vyresniojo viceprezidento Johno Probsto, automobilis gali pagaminti 1300 arklio galių ekvivalentą.

Elektrinės NASCAR serijos NASCAR artimiausiu metu galbūt nebus, tačiau bent jau elektrinių elementų – net hibridinio variklio, panašaus į „IndyCar“ – įtraukimas yra būtinas sporto išlikimui, nes pasaulio transporto priemonės tampa vis elektra varomos.

Automobilio prototipas Čikagos gatvės trasoje apvažiuos sekmadienio rytą apie 8 val. NASCAR taurės serija „Grant Park 165“ bus žalia netrukus po 16.30 val. ET, o tai bus rodoma per NBC.

Visos citatos gautos iš pirmų rankų, jei nenurodyta kitaip.