Home Pasaulis Nyderlandai pateko į Europos čempionato pusfinalį su Anglija, įveikę Turkiją

Nyderlandai pateko į Europos čempionato pusfinalį su Anglija, įveikę Turkiją

18
0


Straipsnio turinys

BERLINAS – Nyderlandai šeštadienį 2:1 įveikė Turkiją ir užsitikrino vietą Europos čempionato pusfinalyje.

2 reklama

Straipsnio turinys

Paskutiniame ketvirtfinalyje olandams pakako 76-ąją minutę įmušto Merto Mulduro įvarčio, ​​kurį pelnė tik šeši po to, kai Stefanas De Vrij atšaukė Sameto Akaydino smūgį pirmajame kėlinyje Turkijai.

Trečiadienį Dortmunde antrajame pusfinalyje Nyderlandai susikaus su Anglija. Pirmadienį Ispanija susitiks su Prancūzija.

Turkija liko be gynėjo Merih Demiral, kurį UEFA sustabdė dvejoms rungtynėms už nacionalistinį rankos gestą po įvarčio antradienio rungtynėse prieš Austriją 2:1. Šį gestą naudoja turkų nacionalistai ir jis siejamas su ultranacionalistų grupe.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas dalyvavo žaidime po to, kai pakeitė savo planus dėl diplomatinio ginčo su Vokietija dėl Demiralo gesto.

Straipsnio turinys

Reklama 3

Straipsnio turinys

Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser sakė, kad Demiral savo šventę naudojo „kaip rasizmo platforma“, o federalinis ministras Cem Özdemir, turkų kilmės vokiečių politikas, sakė, kad šis gestas „reiškia terorą, fašizmą“.

Daugelis turkų sirgalių padarė tokį gestą pakeliui į Berlyno olimpinį stadioną ir dar kartą per Turkijos himną prieš rungtynes.

Olandai pradėjo geriau, bet Turkijos gynėjai stengėsi apriboti Cody Gapko, Xavi Simonso ir Memphis Depay smūgius. Turkija išsirikiavo penkiese gale be kamuolio, kaip ir pergalę prieš Austriją, ir palaipsniui gerėjo.

Akaydinas apdovanojo Turkijos spaudimo laikotarpį įmušdamas įvartį 35-oje vietoje. Arda Guleris atliko sviesto minkštą kamuolį, kad gynėjas galva atsimuštų į skersinio apačią.

4 reklama

Straipsnio turinys

Tai sukėlė siautulingas šventes tarp Turkijos trenerių štabo ir gerbėjų. Guleris trenerių zonoje buvo apsuptas apkabinimų, o stadiono vakariniame gale sirgaliai paleido raketas. Dauguma po įvarčio liko stovėti.

Turkų šalininkai gerokai pranoko savo oranžiniais drabužiais apsirengusius kolegas mieste, kuriame gyvena didelė turkiškų šaknų žmonių bendruomenė. Dauguma jų yra turkų „svečių darbininkų“ palikuonys, atvykę į Vakarų Vokietiją padėti atstatyti pokario ekonomiką. Vokietijoje gyvena apie 3 milijonai turkų arba turkiškų šaknų turinčių žmonių, todėl jie yra didžiausia šalies etnine mažuma, o komanda karštligiškai palaiko 2024 m. Europos čempionatą.

Olandai prieš pertrauką stūmė išlyginamąjį įvartį, skambant švilpukų chorui.

5 reklama

Straipsnio turinys

Nyderlandų treneris Ronaldas Koemanas, su Nyderlandais laimėjęs Euro ’88 turnyrą, per pertrauką reagavo į Steveną Bergwijną pasiųsdamas puikų Woutą Weghorstą.

Weghorsto buvimas suteikė olandų krašto puolėjams taikinį, todėl prasidėjo intensyvus spaudimas.

Guleris baudos smūgiu pataikė į virpstą, tačiau olandų spaudimas tęsėsi tik pavieniui.

Galiausiai tai atsipirko 70-ajame dešimtmetyje, kai De Vrij buvo paliktas laisvas galva į Depay kryžių.

Staiga vėl pasigirdo olandų sirgaliai, o po šešių minučių jie vėl džiūgavo, kai Gapko privertė į savo vartus įmušti Muldurą, patekęs prieš gynėją į žemą Denzelio Dumfrieso skersinį.

Straipsnio turinys