• Tr. Geg 29th, 2024

Silvesteris Belto pasiekimai Eurovizijoje: „Dainuoti lietuviškai prideda paslaptingumo“

ByDonatas Balčiūnas

Geg 8, 2024

Antradienio vakarą Lietuvos atstovas Silvesteris Beltas su savo daina „Luktelk“ pateko į Eurovizijos finalą. Šiemet Eurovizijos konkurse dalyvavo penkiolika šalių, tačiau į didįjį finalą pateko tik dešimt jų.

Be Lietuvos, į kitą etapą taip pat pateko Serbija, Portugalija, Slovėnija, Ukraina, Suomija, Kipras, Kroatija, Airija ir Liuksemburgas.

Po pirmojo pusfinalio spaudos konferencijoje Silvesteris Beltas buvo paklaustas, ką jis pasakytų savo vaikiškajam „aš“. Anksčiau atlikėjas viešai kalbėjo apie patirtą patyčias vaikystėje.

„Norėčiau visiems tyčiotis sakyti: ‚Aš žinau, kad jums buvo sunku, ir siunčiu jums meilę. Myliu jus iš visos širdies.‘ O savo vidiniam vaikui: ‚Mažasis, tu išgyvenai tiek daug. Myliu tave labai, tęsk ir niekada nepasiduok‘,“ – sakė Silvesteris Beltas.

Latvijos žurnalistas paklausė Silvesterio Belto, ar pasirinkimas dainuoti lietuviškai didžiojoje Eurovizijos scenoje buvo teisingas.

„Iš pradžių, kaip ir dauguma lietuvių, maniau, kad turėtume siųsti dainą anglų kalba, nes niekas nesupras ir nesirūpins [daina lietuvių kalba]. Bet sąžiningai, vieninteliai pasaulyje, manantys, kad turėtume dainuoti anglų kalba, yra lietuviai. Visas likęs pasaulis sako, kad lietuvių kalba yra graži. Aš nesigailiu ir manau, kad tai prideda dainai paslaptingumo,“ – teigė jis.

Viso šeštadienį Eurovizijos finale varžysis 26 šalys. Dar dešimt dainų bus atrinkta ketvirtadienio antrajame pusfinalyje. Tuo tarpu „Didysis penketas“ – Prancūzija, Ispanija, Jungtinė Karalystė, Italija ir Vokietija – kartu su šeimininkės Švedijos atstovu tiesiogiai pateks į finalą.

Lietuvos atstovas Silvesteris Beltas pasirodys Eurovizijos finalo pirmojoje pusėje šeštadienį.

Šiemet Eurovizija vyksta Malmėje, Švedijoje, po to, kai šalies atstovė Loreen antrą kartą laimėjo dainų konkursą praėjusiais metais.

Lietuva Eurovizijos dainų konkurse debiutavo 1994 metais. Geriausias šalies pasiekimas buvo šešta vieta 2006 metais, kai LT United atliko savo dainą „We Are The Winners“ Graikijoje.