• Tr. Geg 29th, 2024

SingPost ir Lietuvos paštas pasirašo susitarimą stiprinti bendradarbiavimą

ByKristijonas Žemaitis

Geg 14, 2024

„Singapore Post“ (SingPost), pagrindinis pašto ir elektroninės prekybos logistikos tiekėjas Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, bei Lietuvos paštas, didžiausias pašto paslaugų tiekėjas Lietuvoje, jungiantis Baltijos regioną su pasauliu, šiandien paskelbė apie bendrą supratimo memorandumą (MOU), kuris skirtas abipusiai naudingam bendradarbiavimui plėtoti ir galimybių pašto bei greitųjų siuntų sektoriuose tyrimui.

MOU pasirašymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos pašto generalinis direktorius Rolandas Zukas ir SingPost tarptautinis generalinis direktorius Li Yu, kurie paspaudė rankas. Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis pirmininkavo renginiui.

„Mes matome ateitį, kurioje sienos lengvai peržengiamos, o mūsų klientai gauna patikimus pristatymus visame pasaulyje. Šis MOU yra įsipareigojimas tyrinėti naujoviškus sprendimus, kurie naudingi mūsų klientams, mūsų verslams ir atveria naujus bendradarbiavimo kelius, pagrįstus abipuse nauda ir pasitikėjimu“, – teigė Li Yu, SingPost tarptautinis generalinis direktorius.

Iš kairės į dešinę: SingPost tarptautinis generalinis direktorius Li Yu ir Lietuvos pašto generalinis direktorius Rolandas Zukas pasirašė MOU stiprinti bendradarbiavimą pašto ir greitųjų siuntų sektoriuose.

„Bendradarbiavimas tarp SingPost ir Lietuvos pašto žymi svarbų žingsnį į priekį mūsų įsipareigojime inovacijoms ir augimui pasaulinėje pašto pramonėje. Esame įsitikinę, kad ši MOU sinergija sukurs ilgalaikę vertę mūsų klientams ir skatins žinių plėtrą bei dalijimąsi patirtimi“, – sakė Rolandas Zukas, Lietuvos pašto generalinis direktorius.

Iš kairės į dešinę: SingPost Singapūro generalinis direktorius Shahrin Abdol Salam ir SingPost tarptautinis generalinis direktorius Li Yu įteikė padėkos dovaną Lietuvos susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui ir viceministrei Agnei Vaiciukevičiūtei SingPost centro filatelijos parduotuvėje.

Pasirašymo ceremonija įvyko Singapūre gegužės 8 d., dalyvaujant aukšto rango SingPost ir Lietuvos atstovams, įskaitant Lietuvos Respublikos susisiekimo ministrą Marių Skuodį, Lietuvos ambasadorių Singapūre Jo Ekscelenciją Darių Gaidį ir Lietuvos pašto generalinį direktorių Rolandą Zuką. MOU numato kelias pagrindines bendradarbiavimo sritis:

Bendrosios žinios ir keitimasis patirtimi: Bendri susitikimai, vietų lankymai ir komunikacijos palengvinimas tarp abiejų pašto tarnybų ekspertų, siekiant dalytis žiniomis apie pašto plėtrą ir spręsti bendradarbiavimo iššūkius.
Reguliavimo ir rinkos įžvalgos: Bendradarbiavimas siekiant suprasti pašto įstatymus ir reglamentus, universalias pašto paslaugas, rinkos priežiūrą, prekybos palengvinimą ir technologines naujoves. Tai skatina abipusį mokymąsi ir atveria potencialias bendradarbiavimo galimybes.
Tarptautinis atstovavimas ir palaikymas: Komunikacijos stiprinimas ir abipusis palaikymas pasaulinėje pašto tinklo, Pasaulinės pašto sąjungos (UPU) ir atitinkamų tarptautinių pašto organizacijų kontekste, siekiant propaguoti politiką ir praktiką, naudingą platesnei pašto bendruomenei.
Elektroninės prekybos ir logistikos plėtra: Kadangi elektroninė prekyba toliau formuoja pasaulinį siuntų srautą, MOU skatina dvišalį bendradarbiavimą, patirties mainus ir naujų sprendimų paiešką elektroninės prekybos ir tarptautinių siuntų srityse. Tikslas – plėsti paslaugų spektrą, gerinti paslaugų kokybę ir tenkinti besikeičiančius klientų poreikius.