• Št. Bir 15th, 2024

Stiprus lietus užtvindė Klaipėdą: miestiečiai vadina situaciją apokaliptine

ByKristijonas Žemaitis

Geg 22, 2024

Antradienio vakare itin stiprus lietus užtvindė Klaipėdos gatves, kai kuriose vietose jos tapo sunkiai pravažiuojamos.

Pavyzdžiui, Mogiliovo gatvėje automobiliai buvo pusiau panirę į vandenį.

Padėtis nebuvo geresnė ir kitose uostamiesčio gatvėse.

„Tai beveik apokalipsė,“ rašė klaipėdiečiai socialiniuose tinkluose po liūties.

Apie 18:00 val. miesto vandens tiekimo darbuotojai išskubėjo į gatves, bandydami tvarkyti labiausiai problematiškas Klaipėdos vietas.

Justina Kazragytė, Klaipėdos Vanduo savivaldybės vandentiekio bendrovės atstovė spaudai, sakė, kad pietinė uostamiesčio dalis buvo labiausiai nukentėjusi nuo antradienio liūties.

„Pietinėje Klaipėdos dalyje iškrito didelis kritulių kiekis, kuris nebuvo greitai sugertas. Gavome pranešimų iš gyventojų ir reaguodami į šiuos pranešimus, pašalinome nuosėdas iš paviršinių nuotekų surinkimo sistemos grotelėlių, kad vanduo galėtų greičiau susigerti,“ sakė Kazragytė.

Pasak jos, bendrovės įrenginiuose defektų neužfiksuota, ir gyventojai nepatirs ilgalaikių nepatogumų.

Antradienio vakaro liūtis buvo netikėta ir sukėlė sumaištį miesto gyvenime. Daugelis gyventojų, grįžtantys namo po darbo dienos, buvo priversti ieškoti alternatyvių maršrutų, nes pagrindinės miesto gatvės buvo užtvindytos. Socialiniuose tinkluose buvo platinamos nuotraukos ir vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kaip automobiliai ir pėstieji stengiasi įveikti potvynio vandenis.

Vietos verslai taip pat patyrė sunkumų. Kai kurios parduotuvės ir kavinės buvo priverstos užsidaryti anksčiau dėl vandens patekimo į patalpas. Savininkai teigė, kad dėl staigaus potvynio jie patyrė nuostolių, nes dalis prekių buvo sugadinta.

Klaipėdos miesto savivaldybė skubiai sureagavo į situaciją ir paskelbė pranešimą, kuriame informavo gyventojus apie vykdomus darbus siekiant pašalinti potvynio padarinius. Taip pat buvo įspėti gyventojai būti atsargūs ir vengti kelionių, jei nėra būtinybės.

Meteorologai prognozuoja, kad tokie stiprūs lietūs gali pasikartoti dėl klimato kaitos poveikio. Jie pabrėžė, kad miesto infrastruktūra turi būti pritaikyta tokioms ekstremalioms oro sąlygoms, siekiant išvengti ateities problemų.

Gyventojai išreiškė susirūpinimą dėl galimų ateities potvynių ir paragino miesto valdžią imtis veiksmų, kad būtų pagerinta lietaus nuotekų sistema. Savivaldybė patikino, kad planuojami investicijos į infrastruktūros modernizavimą, siekiant užtikrinti gyventojų saugumą ir patogumą.

Ši liūtis priminė miestiečiams apie gamtos stichijų galingumą ir būtinybę ruoštis tokiems netikėtumams. Tiek valdžia, tiek gyventojai turi bendradarbiauti, kad būtų sukurtos sąlygos, kurios padėtų sumažinti neigiamą stichijų poveikį ateityje.