• Št. Bir 15th, 2024

Lietuvos gynybos sektorius stiprinasi: nauja Rheinmetall gamykla šalyje

ByKristijonas Žemaitis

Bir 11, 2024

Lietuva žengia dar vieną žingsnį link gynybos sektoriaus stiprinimo. Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pasirašė susitarimą dėl Vokietijos karinės pramonės milžinės Rheinmetall veiklos pradžios Lietuvoje.

„Rheinmetall veiklos įkūrimas Lietuvoje yra svarbus žingsnis siekiant užtikrinti mūsų šalies neatidėliotinus gynybos ir saugumo poreikius. Tai padės mums užtikrinti nepertraukiamą prieigą prie būtinų ginklų ir amunicijos, nes produktai, kurių reikia Europos gynybai, bus gaminami Lietuvos žemėje“, – teigia ministrė Armonaitė pranešime spaudai.

Planuojama, kad investicija, kurios vertė viršija 180 milijonų eurų, sukurs bent 150 naujų darbo vietų. Investicinio projekto vieta turėtų būti paskelbta artimiausiomis savaitėmis. Gamykla planuoja kasmet pagaminti dešimtis tūkstančių šovinių.

„Mes, Rheinmetall, esame labai dėkingi už šį ilgalaikį bendradarbiavimą su Lietuva. Tai dar kartą patvirtina mūsų teiginį, kad esame viena iš nacionalinio ir tarptautinio saugumo tiekimo ramsčių“, priduria Rheinmetall AG generalinis direktorius Arminas Pappergeris.

Naujai įsteigta gamykla ne tik prisidės prie Lietuvos ir Europos gynybos pajėgumų stiprinimo, bet ir taps svarbia ekonomine jėga regione. Be naujų darbo vietų kūrimo, planuojama, kad ji skatins technologijų ir inovacijų plėtrą Lietuvoje.

Lietuva, jau dabar turinti svarbų vaidmenį NATO rytinėje flango gynyboje, šiuo projektu dar labiau stiprins savo pozicijas tarptautinėje arenoje. Ši investicija pabrėžia Lietuvos pasiryžimą užtikrinti savo saugumą ir prisidėti prie bendros Europos gynybos.

Gamykla ne tik gamins amuniciją, bet ir taps mokymo ir technologijų perdavimo centru, kuris padės vietiniams specialistams įgyti naujų žinių ir įgūdžių. Tai leis Lietuvai tapti dar svarbesniu gynybos technologijų žaidėju Europoje.

Ministerė Armonaitė taip pat pažymėjo, kad ši investicija yra svarbi ne tik ekonominiu, bet ir strateginiu požiūriu. „Tai parodo mūsų gebėjimą pritraukti aukšto lygio tarptautines investicijas ir įmones, kurios padės stiprinti mūsų gynybos pramonę ir užtikrinti mūsų šalies saugumą.“

Naujoji gamykla taip pat planuoja bendradarbiauti su Lietuvos mokslininkais ir tyrimų institutais, siekdama skatinti inovacijas ir technologinę pažangą. Tikimasi, kad tai padės kurti naujas ir pažangias technologijas, kurios bus naudingos tiek gynybos, tiek civiliniame sektoriuje.

Vyriausybė planuoja teikti įvairias paskatas ir paramą, siekdama užtikrinti sklandų investicijų procesą ir gamyklos veiklos pradžią. Tai apima tiek infrastruktūros plėtrą, tiek mokymų ir kvalifikacijos kėlimo programas vietiniams darbuotojams.

Galiausiai, ši investicija dar kartą pabrėžia Lietuvos svarbą tarptautinėje gynybos bendruomenėje. Rheinmetall įsikūrimas Lietuvoje ne tik sustiprins šalies gynybos pajėgumus, bet ir taps reikšmingu ekonominiu stimulu, skatinančiu regiono augimą ir vystymąsi.

Rheinmetall planuoja ilgalaikę veiklą Lietuvoje, o tai reiškia, kad ši partnerystė taps ilgalaikiu ir svarbiu indėliu į šalies ir regiono saugumą bei ekonominę gerovę. Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas šioje srityje

atvers naujas galimybes ir prisidės prie abiejų šalių gynybos pramonės plėtros.

Nors šio projekto įgyvendinimas reikalauja reikšmingų investicijų ir resursų, Lietuvos valdžia yra įsitikinusi, kad tai yra žingsnis teisinga kryptimi. Tikimasi, kad naujoji gamykla ne tik patenkins vietinius ir regioninius gynybos poreikius, bet ir taps svarbiu eksportuotoju, stiprinant Lietuvos ekonomikos augimą ir tarptautinį prestižą.

Pasak ekonomikos analitikų, tokios investicijos gali paskatinti platesnį ekonominį augimą, sukurti sinergiją su kitais pramonės sektoriais ir pritraukti papildomas investicijas į šalį. Lietuvos pasirengimas ir gebėjimas pritraukti tokio lygio tarptautines įmones taip pat yra stiprus signalas pasaulinei verslo bendruomenei apie šalies patrauklumą ir stabilumą.

Lietuva planuoja ir toliau stiprinti savo gynybos ir saugumo infrastruktūrą, siekdama užtikrinti, kad šalis būtų pasirengusi bet kokiems ateities iššūkiams. Rheinmetall įsikūrimas Lietuvoje yra tik vienas iš daugelio žingsnių šioje kryptimi, tačiau jo svarba negali būti nuvertinta.

Ministerė Armonaitė pažymėjo, kad bendradarbiavimas su tokiais partneriais kaip Rheinmetall yra esminis siekiant ilgalaikio saugumo ir ekonominio augimo. „Mes esame pasiryžę kurti tvarią ir stiprią gynybos pramonę, kuri ne tik prisidės prie mūsų saugumo, bet ir kurs darbo vietas, skatins inovacijas ir stiprins mūsų ekonomikos konkurencingumą“, – sakė ji.

Apibendrinant galima teigti, kad Rheinmetall gamyklos įkūrimas Lietuvoje yra reikšmingas įvykis, kuris turės ilgalaikį poveikį šalies gynybos pajėgumams ir ekonominei gerovei. Tai yra dar vienas įrodymas, kad Lietuva yra pasirengusi investuoti į savo saugumą ir ateitį, bendradarbiaujant su tarptautiniais partneriais ir stiprinant savo pozicijas globalioje arenoje.