• Št. Bir 15th, 2024

Vestas pasirašė sutartį dėl 124 MW vėjo jėgainių projekto Lietuvoje

ByLina Petrauskienė

Bir 3, 2024

Danijos Vestas Wind Systems A/S (CPH) pirmadienį pranešė apie gautą užsakymą iš klientų Baltijos regione dėl 124 MW vėjo jėgainių projekto Lietuvoje.

Užsakymas apima 20 vienetų V162-6.2 MW turbinas Telšių vėjo jėgainių projektui tiekimą, pristatymą ir paleidimą. Šį projektą neseniai įsigijo Latvijos valstybės valdoma bendrovė Latvenergo AS iš Estijos įmonės Utilitas Wind.

Utilitas Wind, kuri yra projekto vadovė Telšių vystymo srityje, kartu su Latvenergo užsakė turbinas iš Vestas. Jų sutartis taip pat apima turbinų aptarnavimą visą jų gyvavimo laikotarpį pagal Active Output Management 5000 (AOM 5000) aptarnavimo sutartį, sakė Vestas pirmadienio pranešime.

Danijos turbinų gamintojas tikisi, kad turbinų pristatymo ir paleidimo darbai bus vykdomi 2026 metų pradžioje.

Projektas ir jo reikšmė

Šis projektas yra svarbus žingsnis Lietuvos energetikos sektoriaus plėtrai ir atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimui skatinti. Telšių vėjo jėgainių projektas prisidės prie švarios energijos tiekimo Baltijos regione, mažinant priklausomybę nuo iškastinio kuro ir sumažinant anglies dioksido išmetimus.

Utilitas Wind ir Latvenergo bendradarbiavimas

Utilitas Wind ir Latvenergo bendradarbiavimas šiam projektui yra reikšmingas, nes abi įmonės turi ilgametę patirtį vėjo jėgainių srityje. Utilitas Wind, kaip projekto vadovė, užtikrins sklandų projekto įgyvendinimą, o Latvenergo, kaip naujas projekto savininkas, turės ilgalaikę naudą iš švarios energijos gamybos.

Vestas indėlis į projektą

Vestas Wind Systems A/S, viena iš pirmaujančių pasaulio turbinų gamintojų, yra žinoma dėl savo aukštos kokybės produktų ir patikimo aptarnavimo. Šio projekto įgyvendinimas su V162-6.2 MW turbinomis leis maksimaliai išnaudoti vėjo energijos potencialą Lietuvoje.

Ateities planai ir perspektyvos

Šis projektas yra tik vienas iš daugelio planuojamų vėjo jėgainių projektų Lietuvoje ir Baltijos regione. Ateityje planuojama plėsti atsinaujinančios energijos naudojimą, siekiant sumažinti priklausomybę nuo tradicinių energijos šaltinių ir prisidėti prie klimato kaitos mažinimo.