• Tr. Geg 29th, 2024

Lietuvos bankai uždaro filialus: gyventojams mažėja pasirinkimo

ByLina Petrauskienė

Bal 25, 2024

Lietuvos bankai vis dažniau uždaro savo filialus, palikdami kai kurias regiono dalis itin nepaslaugotas. Nors paskutinių metų laikotarpiu bankai įrengė šimtą naujų bankomatų ir teigia, jog dauguma gyventojų gali lengvai pasiekti pinigų išėmimo taškus, klientams to nepakanka.

Telšių miestas vakarų Lietuvoje, vadinamas Žemaitijos sostine, turi daugiau nei 20 000 gyventojų. Čia veikia keletas bankų filialų ir bankomatų, kurie patenkina vietinių gyventojų poreikius. Tačiau aplinkinių miestų ir kaimų gyventojams neretai tenka vykti į artimiausią didesnį miestą, kad gautų grynųjų.

„Tai tikrai blogai. Nėra autobuso, sunku atvykti. Kai atvyksti, sunku grįžti namo. Turint šiek tiek grynųjų, gali tave apvogti“, – pasakoja vienas iš aplinkinių kaimų gyventojų.

Atsakydami į viešąjį spaudimą, bankai per paskutinius dvejus metus įrengė 100 papildomų bankomatų kaimo vietovėse. Jie teigia, kad šiuo metu 90 procentų gyventojų gali atsiimti pinigus per 10 kilometrų nuo jų gyvenamosios vietos.

Tačiau klientai įžvelgia kitą problemą: bankai vis dažniau uždaro savo fizinės buvimo vietas. Bankai teigia, jog palaikyti filialus nebeapsimoka, kadangi, plečiantis internetiniams paslaugoms, beveik niekas nebeišvyksta į banko filialą.

Remiantis apklausa, 60 procentų gyventojų pernai nė karto neaplankė banko filialo. Trečdalis lankėsi vieną iki trijų kartų, o trys procentai teigė apsilankę banko filiale nuo trijų iki šešių kartų.

Vartotojų teisių grupės teigia, kad tai yra dėl to, kad daugelis tiesiog neturi galimybės lengvai pasiekti banko filialų.

„Žmonėms būtų malonu pabendrauti ir pasikonsultuoti su banko darbuotoju, kaip geriau atlikti operacijas, tačiau visi turi naudotis tik internetine bankininkyste“, – sako Marius Jansonas, Vartotojų aljanso valdybos narys.

Bankai teigia, jog tai nėra problema. Ten, kur nėra filialų, bankai siunčia savo darbuotojus, kurie padeda žmonėms išspręsti jų klausimus. Yra ir kitų variantų.

„Kreditų įstaigos siūlo beveik visas savo paslaugas telefonu. Tai reiškia, kad galite paskambinti į savo kreditų įstaigą ir viską išspręsti“, – tvirtina Eivilė Čipkutė, Bankų asociacijos prezidentė.