Home Pramogos „Discovery“ akcininkai laimėjo 125 mln. USD ieškinį dėl 2022 m. AT&T susijungimo

„Discovery“ akcininkai laimėjo 125 mln. USD ieškinį dėl 2022 m. AT&T susijungimo

14
0


Warner Bros. Atradimaskuri buvo įkurta 2022 m. susijungus AT&T WarnerMedia ir Discovery Communications, sutiko sumokėti 125 mln. akcininkų ieškinys per sandorį.

Keletas pensijų fondų pateikė ieškinį Delavero kanceliarijos teismui po 43 mlrd. JAV dolerių susijungimo, teigdami, kad sandoris nesąžiningai buvo naudingas aukščiausio lygio „Discovery“ investuotojams kasdienių investuotojų sąskaita. Penktadienį teismas paskelbė dokumentą, kuriame detalizuojamas susitarimas, dėl kurio susitarta gegužę tarpininko teikimu.

Kai Delavero kanceliarijos teisėjas Travisas Lasteris patvirtins susitarimą, „Discovery“ akcijų turėtojai iki susijungimo pabaigos 2022 m. balandžio mėn. turės teisę gauti lėšų iš susitarimo.

Kaltinamieji ieškinyje buvo buvę „Discovery“ rėmėjai, įskaitant „Advance/Newhouse Partnership“ ir Robertą Mironą; jo sūnus Stevenas Mironas; ir Susan Swain. Visi yra buvę „Discovery“ direktorių tarybos nariai. Robertas Mironas ėjo valdybos pirmininko pareigas. Swain yra C-SPAN generalinė direktorė, tačiau paskelbė, kad vėliau šiais metais pasitrauks iš šio vaidmens.

Advance/Newhouse Partnership privačiai priklauso Newhouse šeimai, kuriai priklauso apie 8 % WBD akcijų, nes jai anksčiau priklausė Discovery akcijos.

Ieškinyje buvo teigiama, kad, penktadienio pareiškimo žodžiais, susijungimas buvo „ne visiškai sąžiningas“, nes dėl jo buvo išmokėta daugiau nei 1 mlrd. Iš visos atsiskaitymo sumos 100 milijonų dolerių suteiks Advance/Newhouse Partnership, o Robertas ir Stevenas Mironai pridės po 12,5 milijono dolerių.

Pagal susijungimo struktūrą AT&T valdo 71% WBD, o „Discovery“ – likusius 29%, tačiau buvusi „Discovery“ vadovų komanda, vadovaujama generalinio direktoriaus Davido Zaslavo, kontroliavo WBD veiklą.

Praėjusį balandį Warner Bros. Discovery atskleidė, kad Stevenas Mironas ir Stevenas Newhouse’as atsistatydino iš jos valdybos. Jie išvyko po to, kai JAV teisingumo departamentas informavo, kad tiria, ar jų valdybos pareigos nepažeidžia Clayton Antimonopol Act 8 skirsnio. Skyrius draudžia direktoriams ir pareigūnams vienu metu dirbti konkurentų valdybose, išskyrus ribotas išimtis. Mironas taip pat yra Charter Communications direktorius.

Mironas yra „Advance/Newhouse Partnership“, kurią privačiai valdo Newhouse šeima, generalinis direktorius. Per ankstesnę „Discovery“ dalį šeima valdo apie 8% WBD akcijų. Mironas taip pat yra Chartijos direktorius, kaip ir kitas Newhouse šeimos narys Michaelas Newhouse’as.

Tarp ieškovų buvo Vakarų Pensilvanijos mūrininkų pensijų fondas, Pembroke Pines miesto ugniagesių ir policijos pensijų pareigūnų pensijų fondas, Key West policijos ir ugniagesių pensijų fondas ir Steve’as Silvermanas.

WBD atstovas atsisakė komentuoti susitarimą, kai susisiekė su „Deadline“.

.