Home Sportas Prancūzijos „Ligue 1“ sukrėtė finansinės problemos dėl televizijos teisių

Prancūzijos „Ligue 1“ sukrėtė finansinės problemos dėl televizijos teisių

11
0


Aštuoni klubai atsidūrė ant bankroto slenksčio

Prancūzijos futbolą ištiko rimta krizė, nes trūksta pasiūlymų dėl televizijos teisių 2025–2029 m. laikotarpiui, o tai kelia grėsmę „Ligue 1“ finansiniam stabilumui. Vincento Labrune’o vadovaujama Prancūzijos futbolo federacija tikėjosi užsitikrinti daugiau nei milijardą eurų už kiekvieną. sezoną, tačiau išvykus pagrindinėms žvaigždėms, tokioms kaip Lionelis Messi, Neymaras ir Kylianas Mbappé, ši suma potencialiems pirkėjams tapo nereali.

Pagrindiniai kandidatai į teises, DAZN ir beIN Sports, nesugebėjo užbaigti sandorio, nors kaina už teises buvo sumažinta perpus. Dėl to aštuoni „Ligue 1“ klubai – „Auxerre“, „Lens“, „Nantes“, „Reims“, „Montpellier“, „Brest“, „Le Havre“ ir „Angers“ atsiduria ant bankroto slenksčio, jei situacija nepagerės. Tarp šių klubų ypač pažeidžiami yra į Čempionų lygos grupių etapą patekęs „Brest“ ir praėjusį sezoną turnyre žaidęs „Lens“.

Dabartinę situaciją pablogino ankstesnė nesėkmė dėl televizijos teisių sutarties su Ispanijos bendrove „Mediapro“ 2020 m., kuri buvo nutraukta dėl teisinių ir finansinių problemų. Tai sukėlė didelių finansinių nuostolių ir nestabilumo Prancūzijos futbole, iš kurio „Ligue 1“ dar neatsigavo.