• Tr. Bal 24th, 2024

Fugro plūduriuojantis LiDAR bojas išplaukė prie Lietuvos krantų dėl 700 MW vėjo jėgainių projekto

ByIrmantas Kazlauskas

Kov 6, 2024

Fugro kompanija išplaukė vieną iš savo plūduriuojančių LiDAR bojų į Lietuvos būsimos jūrinės vėjo jėgainės teritoriją, kad surinktų vėjo ir meteorologinius duomenis Baltijos jūroje, būtinus 700 MW projekto vystymui.

Matavimo stotis, įrengta ant specialaus bojos, teiks aplinkos stebėjimo duomenis realiuoju laiku, kad padėtų priimti sprendimus dėl projekto vystymo, teigia Ignitis Renewables, bendrovė, kuri kartu su partneriu Ocean Winds vysto jūrinę vėjo jėgainę.

„Norėdami turėti tikslius duomenis apie vyraujančius vėjo greičius ir kitus hidro-meteorologinius parametrus, tokus kaip bangų aukštis, srovės kryptis ir greitis, oro ir vandens temperatūra, taip pat šikšnosparnių aktyvumą jūrinės vėjo jėgainės teritorijoje, mūsų partneris Fugro, naudodamas specializuotą įrangą, ištempė vieną iš savo vėjo LiDAR bojų į būsimos jūrinės vėjo jėgainės teritoriją ir pritvirtino ją,“ sakė Dainius Stepanonis, Ignitis Renewables projektų vadovas, atsakingas už jūrinius tyrimus.

Pasak Stepanonio, visi darbai jūrinėje teritorijoje bus baigti per kelias dienas, „o įrengta įranga bus palikta surinkti ir nuolat perduoti duomenis nuotoliniu būdu bent metus, su galimybe, jei reikia, tęsti tyrimus ilgesnį laikotarpį“.

Vėjo greitis matuojamas skirtingose aukštyse nuo 20 iki 280 metrų, o vandens parametrai – iki keturių metrų gylyje. Šie duomenys yra gyvybiškai svarbūs būsimų vėjo turbinų modelių pasirinkimui, būtinų investicijų įvertinimui, turbinų išdėstymo projektavimui ir jų eksploatacijos laikotarpiui bei kitų svarbių aspektų įvertinimui, teigia Ignitis Renewables.

Specialistai, atliekantys tyrimus, ypač domisi žiemos periodo duomenimis. Pasak kūrėjo, žiemą vėjai yra stipriausi, o meteorologinės sąlygos – pačios blogiausios.

Lietuvos Vyriausybė praėjusiais metais surengė aukcioną, šalies pirmajam jūriniam vėjo projektui. 2023 m. liepos mėnesį Vyriausybė preliminariai pasirinko bendrą įmonę tarp Ocean Winds ir Ignitis Renewables. Po trijų mėnesių ji oficialiai patvirtino bendrą įmonę kaip Lietuvos pirmosios jūrinės vėjo jėgainės kūrėją.

Related Post