• Tr. Bal 24th, 2024

Meteo prognozė: artėja nepalankūs orai su sniegu ir šlapdriba

ByIrmantas Kazlauskas

Vas 19, 2024

Pirmadienio vakarą daugelyje šalies vietų nukris krituliai, įskaitant sniegą ir šlapdribą. Naktį dangus aiškės. Vėjas pūs pietryčių krypčių, naktį su greičiu 5–10 m/s, o dieną – 7–12 m/s. Temperatūra naktį svyruos nuo 1 iki 6 laipsnių šalčio, dieną – nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos. Aukščiausia temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos.

Antradienį daugelyje vietų prognozuojami krituliai, tačiau dieną daugiausia bus nedideli. Naktį dominuos sniegas ir šlapdriba, o dieną – šlapdriba ir lietus. Kai kur galimas rūkas, taip pat silpna lijundra. Vėjas pūs pietryčių ir pietų krypčių, dieną daug kur pakeisiantis į pietvakarių ir vakarų krypčių, su greičiu 5–10 m/s. Temperatūra naktį svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos, o dieną – nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos.

Trečiadienį daugelyje vietų numatomi krituliai, ypač naktį, bet daugiausia bus nedideli ir vyraus šlapdriba bei lietus. Naktį ir ryte vietomis gali būti plikledis, rūkas ir galima silpna lijundra. Vėjas naktį pūs pietvakarių ir vakarų krypčių, su greičiu 3–8 m/s, o dieną – pietvakarių ir pietų krypčių, su greičiu 7–12 m/s. Temperatūra naktį svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos, o dieną – nuo 1 iki 6 laipsnių šilumos.

Hidrologinė situacija Vasario 15 d. didesnėje šalies dalyje rodo vandens lygio kilimą, kuris per parą išaugo iki 56 cm. Tačiau pietinėje ir pietvakarinėje dalyje stebimas vandens lygio kritimas, siekiantis iki 24 cm. Stichinio vandens lygio rodikliai rodo, kad Leitėje, ties Kūlynais, jis siekia 271 cm (stichinio riba yra 245 cm), Gėgėje, ties Plaškiais, – 426 cm (stichinio riba yra 425 cm), o Nemuno atšakoje, ties Rusne, – 314 cm (stichinio riba yra 288 cm). Numatomas nedidelis vandens lygio svyravimas. Kuršių marių regione pastebimas tik dreifuojantis ledas, o ledo plokštės juda toli nuo kranto greičiu iki 0,5 km/h į šiaurės vakarus.