• Tr. Bal 24th, 2024

Nepasitraukė net trumpam miegui: Vasario 16-ąją keliautojai nuskriejo Lietuvą

ByDonatas Balčiūnas

Vas 16, 2024

Vasario 16-ąją kelionių ir vairavimo entuziastai Vitoldas Milius ir Aidas Bubinas nusprendė pagerbti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ypatingu būdu: apvažiavo visą šalies perimetrą.

Jie pasirinko keliavimą ne įprastomis kelių sąlygomis, bet žvyrkeliais ir siaurais miško takeliais, ieškodami kuo artimesnio pasienio. Nepalankios žiemos sąlygos nėra kliūtis tikriems nuotykių ieškotojams, todėl jie įveikė virš 1600 kilometrų kelionę naudodamiesi „Ford Ranger Raptor“ pikapu.

Vairuotojai šventė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną prie vairo, neišlipdami iš automobilio per daugiau nei 1600 kilometrų, kurie buvo pavėję žvyrkeliais ir kaimo keliais. Jie pradėjo kelionę vasario 14 dieną, o prieš paminėdamas Vasario 16-ąją, valstybės atkūrimo dieną, paryškino Lietuvos žemėlapyje kontūrus. „Idėja apvažiuoti Lietuvą kilo iš savo konteksto. Geopolitinė situacija Lietuvoje yra įtempta, turime saugoti savo sienas. Kadangi mes yra patyrę keliautojai, mes priėmėme sprendimą apvažiuoti šalį išilgai jos sienos, nes tai yra tai, ką mes geriausiai mokame“, – su šypsena pasakojo „Auto Bild Lietuva“ žurnalo redaktorius V. Milius. Svarbu paminėti, kad tiek jis, tiek A. Bubinas yra patyrę keliautojai, kurie yra pasiekę daugybę kelionių rekordų su automobiliu arba motociklu. Jie yra gerai pažįstami su Lietuva, tačiau ši kelionė buvo kitokia, daug sudėtingesnė ne tik dėl geopolitinės situacijos ar šalies svarbių renginių, bet ir dėl metų laiko sąlygų.