• Tr. Geg 29th, 2024

Dainininkė Natalija Bunkė atskleidė, kaip rūpinasi savo sodu, pasirengdama šaltiems orams.

ByIrmantas Kazlauskas

Rgs 26, 2023

Rugsėjo mėnesis gana išprotėjo šilumos, tačiau sodo entuziastai tikrai žino, kad ruduo neša su savimi savo iššūkius. Siekiant pasiruošti artėjančiam šaltajam sezonui ir garantuoti kitą vasarą gražią ir gausią sodo derlių, rūpinimasis sode yra gyvybiškai svarbus. Dainininkė Natalija Bunkė dalijasi savo rudens darbų patirtimi ir pataria, kaip pasirūpinti savo sode.

Sode dirbti nereikia būti profesionaliu sodininku. Natalija Bunkė prisipažįsta, kad jos meilė augalams yra begalinė, ir ji negali įsivaizduoti savo gyvenimo be savo sodo. Ji nuolat tobulina savo kiemą, persodina augalus ir kurią naujus sodus. Šis procesas jai yra kaip meditacija, kuria ji atsipalaiduoja ir mėgaujasi po dienos darbų. Ji sako, kad net jei jaučiasi pavargusi, pasivaikščiojimas po sodo ir darbai jame padeda jai atgauti energiją.

Natalija Bunkė taip pat pabrėžia, kad norint mėgautis darbais sode, nereikia būti profesionaliu sodininku. Ji ragina eksperimentuoti ir kurti sode ar kieme tai, kas jums patinka ir atitinka jūsų svajones. Jos rekomendacija – naudoti „Lidl” parduotuvėse esančius „Parkside” įrankius, kurie puikiai tinka visiems sodinimo ir priežiūros darbams.

Natalijos naudojamų įrankių privalumas yra ne tik tai, kad juos galima lengvai įsigyti apsipirkinėjant „Lidl” parduotuvėse, bet ir jų prieinama kaina. Tai suteikia galimybę visiems pradėti rūpintis savo sodyba be didelių išlaidų.

Natalija taip pat dalinasi savo paslapčiu, kaip jai pavyksta viską suspėti. Ji sako, kad daugelis žmonių daugiausiai dėmesio skiria sodo priežiūrai pavasarį, bet ji mėgaujasi sodo darbais visais metų laikais. Pavasarį ji sodina augalus, vasarą prižiūri juos, kad sveikai augtų, o rudenį vėl tvarko sodo elementus. Jos patarimas – tiesiog daryti tai, kas reikia, ir nesistebėti, kaip viskas pasiseka.

Rudenį vienas dalykas, kuris gali kelti sunkumų, tai nukrintantys lapai. Tačiau Natalija turi sprendimą šiai problemai – „Parkside” lapų pūstuvą. Šis įrankis leidžia lengvai surinkti nukritusius lapus, be didelio vargo ir laiko švaistymo. Po šios procedūros sode atsiveria žemėje gulintys obuoliai, kuriuos Natalija su džiaugsmu renka ir ketina išspausti sultis, kurias pasidalinti su draugais.

Kadangi rudenį sode yra daug darbų, Natalija pasiūlo trumpą atmintinę, kaip pasiruošti šiam metų laikui:

  1. Išvalyti sodą: Pašalinti negyvus ar sergančius augalus ir nukritusius lapus, kad išlaikytumėte sodo švarą ir apsaugotumėte augalus nuo ligų ir kenkėjų.

  2. Genėjimo darbai: Apkarpyti peraugusias šakas ir krūmus, kad išlaikytumėte jų tvarkingą išvaizdą ir skatintumėte sveiką augimą. Pašalinti nužydėjusias gėles ir negyvas žalumynus.

  3. Daugiamečių augalų peržiūra: Padalinti daugiamečius augalus, kurie perdaug užaugo, kad jie išliktų sveiki ir gerai žydėtų.

  4. Apsaugoti šalčiui jautrius augalus: Jei turite švelnių augalų, kurie negali atlaikyti šalčio, svarbu juos perkelti į šiltą vietą arba uždengti tinkamai.

  5. Prižiūrėti įrankius: Išvalyti ir tinkamai saugoti sodo įrankius, kad jie neiširgtų rūdžių ir būtų pasiruošę darbui pavasarį.

Ruduo gali būti užimtas metas sodininkams, tačiau su Natalijos patarimais ir tinkamais įrankiais jūs galite pasiruošti atkrintančiam lapkričiui ir išsaugoti savo sodo grožį.