• Tr. Bal 24th, 2024

Valdas Tutkus, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, ketina pretenduoti į prezidento pareigas

ByLina Petrauskienė

Spa 5, 2023

Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus patvirtino savo dalyvavimą šalies prezidento rinkimuose, kurie vyks 2024 m. pavasarį. Jis išreiškė įsitikinimą, kad Lietuvą griaunančios grėsmės reikalauja tvirtos ir atkaklios vadovybės. Tutkus išreiškė savo įsitikinimą, kad šiuo metu vyraujantis nestabilumas, įskaitant puolimą prieš Lietuvos kariuomenės vadą Valdemarą Rupšį, įtakojo jo sprendimą dalyvauti rinkimuose. Jo tikslas yra užtikrinti, kad Lietuva išliktų saugi ir nepaliktų laukinių iššūkių.

Vilniaus miesto meras V. Tutkus prieš tai dalyvavo 2023 m. vykstančiuose miesto mero rinkimuose kaip Lietuvos regionų partijos kandidatas. Nepaisant to, jis surinko vos 1,8 proc. balsų, nesulaukęs plačios paramos gyventojų. Nepaisant šio išbandymo, V. Tutkus teigia, kad ši patirtis tik sustiprino jo pasiryžimą dalyvauti prezidento rinkimuose ir ginti šalies saugumą.

Prezidento rinkimai Lietuvoje planuojami 2024 m. pavasarį. Šiuo metu, pagal visuomenės apklausas, esamasis prezidentas Gitanas Nausėda laikomas didžiausiu favoritu. Tačiau į populiarųjį trejetą taip pat pateko advokatas Ignas Vėgėlė ir premjerė Ingrida Šimonytė. Pastarasis išreiškė savo pasiryžimą dalyvauti rinkimuose, tuo tarpu G. Nausėda ir I. Vėgėlė savo sprendimus dėl kandidatavimo žada paskelbti vėliau.

Rinkimuose taip pat aktyviai dalyvaus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kurios kandidatūrą pristatė buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Taip pat Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška skelbė apie savo kandidatavimą, ir jį remia Lietuvos regionų partija. Tai rodo, kad rinkimuose dalyvaus įvairių politinių jėgų atstovai, o tai žada konkurencingas ir įdomias rinkimus, kuriuose bus sprendžiamos svarbios šalies ateities kryptys.