• Št. Bir 15th, 2024

Vairuotojams svarbi naujiena: greičio fiksavimo prietaisų kėlimo nebus – planas neatsitvirtino praktikoje

ByLina Petrauskienė

Gru 13, 2023

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) paskelbė apie laikiną sustabdymą naujų greičio matuoklių įdiegimo planams. Nors buvo numatyta sumontuoti 50 naujų greičio matuoklių svarbiuose keliuose, direkcija nusprendė peržiūrėti šią iniciatyvą.

Planuojamas greičio matuoklių įrengimas buvo laikinai stabdomas siekiant persvarstyti metodiką ir peržiūrėti kelio ruožus, kuriose šios priemonės būtų naudojamos. Įvertinus situaciją, nutarta sustabdyti planus naujų matuoklių įrengimui iki tolesnės peržiūros.

Direkcija taip pat akcentavo siekį aiškiau pristatyti greičio matuoklių diegimo procesą, kad būtų išvengta netikslumų ir nesupratimų šia tema. Nepaisant to, pareiškime buvo pabrėžta, kad greičio matuokliai yra svarbi eismo saugos priemonė, bet jų diegimas turi būti atliekamas labai atidžiai. LAKD vadovas Martynas Gedaminskas pridūrė, jog siekiama didesnio skaidrumo ir atsakomybės visose naujose greičio matavimo sistemose, tikėdamiesi geriau pasirinkti vietas jų statybai, o tai turėtų padėti užtikrinti saugią eismą ir sumažinti nelaimingų atsitikimų keliuose skaičių.